Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje Janusz Kupcewicz. Zbigniew Boniek przekazał tragiczne informacje o nagłej śmierci
Monika Majko
Monika Majko 04.07.2022 16:27

Nie żyje Janusz Kupcewicz. Zbigniew Boniek przekazał tragiczne informacje o nagłej śmierci

nie żyje świeczka Iberion 1
Goniec.pl

W wieku 66 lat odszedł Janusz Kupcewicz, były piłkarz i reprezentant Polski. Wyjątkowo smutną informację przekazał jego kolega z boiska i były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Janusz Kupcewicz odszedł w nocy z niedzieli 3 lipca na poniedziałek 4 lipca 2022 roku. Urodził się 9 grudnia 1955 roku w Gdańsku, a w kadrze Polski legendarny rozgrywający debiutował w 1976 roku.

Nie żyje Janusz Kupcewicz

W 1982 roku Janusz Kupcewicz wraz z m.in. Zbigniewem Bońkiem wziął udział w mistrzostwach świata w Hiszpanii, gdzie biało-czerwoni odnieśli historyczny sukces i wywalczyli brązowy medal.

- Dostałem wiadomość o śmierci Janusza Kupcewicza. Jednego z najlepszych polskich rozgrywających. Kilka dni temu razem obchodziliśmy 40 lecie medalu MŚ w Hiszpanii. Niesamowite - przekazał Zbigniew Boniek na Twitterze.

Janusz Kupcewicz grał w Arce Gdynia, Lechu Poznań czy Lechii Gdańsk. Rozegrał łącznie 224 spotkania w I lidze, która była wówczas najwyższą klasą rozgrywkową. W barwach Lecha Poznań Kupcewicz zdobył mistrzostwo Polski w 1983 roku, a kilka lat wcześniej sięgnął również po Puchar Polski z Arką Gdynia.

Następnie legendarny polski pomocnik wyjechał do francuskiego Saint-Etienne, a później swoją karierę kontynuował w greckiej Larissie i tureckim Adanasporze. Tam też ostatecznie zakończył grę w piłkę.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl