Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje ceniony dziennikarz BBC. Jego ciało wyłowiono z rzeki. Tragiczne informacje
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.05.2023 21:08

Nie żyje ceniony dziennikarz BBC. Jego ciało wyłowiono z rzeki. Tragiczne informacje

znicz
(zdj. ilustracyjne) Unsplash.com/Zoran Kokanovic

Nie żyje znany i cenny dziennikarz BBC. Ciało 87-letniego Michaela Carey'a wyłowiono z rzeki. Chociaż policja ma już wstępne przypuszczenia, jak doszło do śmierci dziennikarza, to nadal prosi świadków zdarzenia o zgłaszanie się na posterunek.

Michael Carey nie żyje, ceniony dziennikarz BBC miał 87 lat

Michael Carey nie żyje. W poniedziałek 22 maja brytyjska stacja BBC Radio Derby oficjalnie potwierdziła, że 87-letni dziennikarz zmarł.

Policja z Derbyshire dwa dni przed oficjalną informacją o śmierci słynnego dziennikarza podała, że funkcjonariusze wyciągnęli go z wody. 87-latek znajdował się w rzece Derwent, to tuż obok Darley Abbey Mills. Okoliczności śmierci Michaela Carey’a dla wielu są zastanawiające.

W poniedziałek do Biedronki ustawią się kolejki. Kultowy produkt znowu w sprzedaży

Nie żyje ceniony dziennikarz. Jego ciało wyłowiono z rzeki

Dziennikarz BBC Radio Derby był dobrze znany słuchaczom. Lokalni mieszkańcy kojarzą go również przede wszystkim ze względu na zamiłowanie do psów. Michael Carey często widywany był na spacerach z pupilami.

Policja informuje, że wszystko wskazuje, iż to w czasie jednego z takich spacerów słynny dziennikarz zmarł. Śledczy z Derbyshire wskazują, iż najprawdopodobniej doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Michael Carey miał problemy ze wzrokiem, a spacerowanie tuż nad brzegiem rzeki mogło tym razem doprowadzić do przypadkowego wpadnięcia do wody. Niemniej śledczy proszą świadków zdarzenia o zgłaszanie się na komisariat.

Kiedy dziennikarz został wyłowiony z rzeki, natychmiast przewieziono go do szpitala. Niestety lekarze przegrali walkę o jego życie i dwa dni później, czyli w poniedziałek 22 maja stacja potwierdziła informacje o śmierci Michaela Carey’a. Współpracownicy nie mogą uwierzyć, że już nigdy nie spotkają dziennikarza na korytarzu. 

Nie żyje ceniony dziennikarz. Fani BBC rozpaczają po jego śmierci

Wielka Brytania jest wstrząśnięta tragiczną śmiercią dziennikarza. Michaela Carey’a żegna prawdziwy tłum kolegów i koleżanek, ale również wiernych słuchaczy. - Był powściągliwym człowiekiem, ale jeśli zainteresowałbyś go takimi tematami, jak muzyka, krykiet lub jego psy, to koniec - napisał w pożegnaniu naczelny BBC Radio Derby.

- Mike był byłym prezenterem w BBC Radio Derby przez prawie 20 lat, gdzie prowadził “Memorable Melodies” w niedzielne popołudnia. Uwielbiał być w radiu i mieć możliwość dzielenia się swoją pasją do muzyki - dodał rzecznik rozgłośni.

Źródło: BBC, radiozet.pl

Tagi: Nie żyje