Goniec.pl
Andre Maranne nie żyje

Pixabay.com/ScorpionD (zdjęcie ilustracyjne)

Nie żyje Andre Maranne. Informacje o śmierci aktora ukrywano kilka tygodni

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Znany francusko-brytyjski aktor Andre Maranne nie żyje. Artysta, którego widzowie kojarzą z ról w takich produkcjach jak "Różowa Pantera" i "Hotel Zacisze", odszedł w wieku 94 lat. Wiadomość o śmierci gwiazdy została potwierdzona kilka tygodni po fakcie. Ulubieniec widzów zmarł 12 kwietnia. Nie podano przyczyny zgonu.

Wiadomość o śmierci Andre Maranne’a to wielki cios dla fanów serii o „Różowej Panterze”. Francusko-brytyjski aktor zagrał w co najmniej 6 filmach opowiadających o losach detektywa Sir Charlesa Littona, wcielając się w postać Francois. Niedawno potwierdzono informacje o śmierci artysty.

Smutne doniesienia dotyczące Andre Maranne’a potwierdził brytyjski magazyn „Times” dopiero kilka tygodni po śmierci aktora. W komunikacie prasowym nie przekazano żadnych informacji o przyczynach zgonu artysty. Najprawdopodobniej jednak były związane z jego sędziwym wiekiem.

Nie żyje Andre Maranne

Andre Maranne zmarł 12 kwietnia 2021 roku. Zasłynął jako wybitny aktor komediowy, który wystąpił w serii „Różowa Pantera” oraz serialu „Hotel Zacisze”. Debiut na wielkim ekranie zaliczył w 1956 roku, grając w filmie „Wicked as They Come”. Tego samego roku zagrał również kelnera w „Loser Takes All”.

Niedługo francusko-brytyjski aktor świętowałby swoje 95. urodziny. Przyszedł na świat 14 maja 1926 roku w Tuluzie. Od połowy lat 50. zyskiwał coraz większą popularność, dzięki występom w anglojęzycznych filmach. Stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów brytyjskich.

[EMBED-243]

Widzowie mogli oglądać gwiazdę także w serialach telewizyjnych jak „Scotland Yard”. Stacja BBC zaproponowała mu współprowadzenie program „Bonjour Francois” w latach 60. i 70., co jeszcze bardziej przyczyniło się do jego sławy.

Urodzony we Francji aktor prowadził również „La Chasse au Tresor” oraz „Ensemble-French for Beginners”. To jednak role w serii o przygodach detektywa Sir Charlesa Littona uczyniła go międzynarodową gwiazdą.

Odszedł Andre Maranne – gwiazda „Różowej Pantery”

Przez okres wieloletniej kariery Andre Maranne pojawił się w 6 filmach z serii „Różowa Pantera”: „Różowa Pantera: Strzał w ciemności” (1964 r.), „Powrót Różowej Pantery” (1975 r.), „Różowa Pantera kontratakuje” (1976 r.), „Zemsta Różowej Pantery” (1978 r.), „Ślad Różowej Pantery” (1982 r.) oraz „Klątwa Różowej Pantery” (1983 r.).

We wszystkich częściach składających się na serie o „Różowej Panterze” francusko-brytyjski aktor wcielił się w rolę sierżanta Francois Chevaliera, który był asystentem Charlesa Dreyfusa.

Oprócz tego Andre Maranne podbił serca widzów, występując w serialu komediowym „Hotel Zacisze”. Zaliczył też epizodyczne role w „Doktorze Who” i produkcji o Jamesie Bondzie – „Operacji Piorun”. Jednym z ostatnich filmów, w którym zagrał, jest „Głupcy z kosmosu” (1985 r.).

  • Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 77. Nie żyje jedna osoba

  • Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka

  • Ida Nowakowska znika z TVP ze względu na poród. Dzisiaj pożegnała się z widzami

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >