Goniec.pl
Dzieci znęcały się nad zwierzętami

facebook.com Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Nastolatkowie w nieludzki sposób znęcali się nad zwierzakami. Wyciekły nagrania

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt opisał w mediach społecznościowych sytuację, do której nigdy nie powinno dojść. Dwoje nastolatków z Jeleniej Góry nagrywało filmiki ze znęcania się nad zwierzętami i publikowało je w sieci. Natychmiast zostały zawiadomione służby.

Nie da się wyrazić słowami oburzenia na to, czego dokonali nastolatkowie. Wykorzystywali zaufanie kotów i psów, aby się nad nimi znęcać i doprowadzać je do bolesnej śmierci. Bezbronne futrzaki były skazane na swoich oprawców.

Nastolatkom grozi poprawczak, sprawa trafiła do odpowiednich organów

Z dnia na dzień wyciekały kolejne niepokojące fakty w sprawie nastolatków, którzy uwiecznili na nagraniach, jak znęcają się nad bezbronnym kotem. Chłopcy nie tylko rzucali zwierzakiem i go dusili, ale też ostatecznie w nieludzki sposób zakończyli jego żywot.

Kot został wręcz naszprycowany petardami, które następnie wybuchały, doprowadzając do śmierci w męczarniach. Aktywiści natychmiast postanowili zagłębić się w temat i znaleźć nastolatków, którzy nie mieli sumienia.

Na jaw wyszły też informacje o rodzicach dzieci, którzy po wizycie organów nie wydawali się zbytnio przejęci. Jak czytamy w poście Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, w mieszkaniu znaleziono psa, który był wyraźnie przerażony, chował się za meblem i bał się każdego ruchu. Czworonóg został natychmiast zabrany w lepsze miejsce. Ojciec dzieci nie miał z tym żadnego problemu.

[EMBED-243]

- W swoich działaniach byli brutalni, a wszystko dla zabawy, śmiechu i funu. [...]  Nie ma się jednak co dziwić - dwóch nastolatków czerpało wzorce ze swoich patologicznych rodziców, wielokrotnie notowanych przez policję. Alkohol, przemoc, syf i brud to obraz, który ukazał się naszym inspektorom po przekroczeniu progu mieszkania. Agresywny ojciec za nic miał „wybryki” młodych oprawców - czytamy w poście Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Ojciec dzieci został też spytany o kota. Twierdził, że zwierzak został oddany, jednak prawda okazała się o wiele bardziej drastyczna. Aktywiści nie czekali i zgłosili skandaliczne wyczyny do wszelkich możliwych instytucji.

Sprawa trafiła oczywiście na policję, ale też do Sądu Rodzinnego. Mało tego - o zdarzeniu została również poinformowana dyrekcja szkoły, do której uczęszczają nastolatkowie. Nie wiadomo jeszcze, jakie dokładnie konsekwencje zostaną wobec nich wyciągnięte.

- Młodym oprawcom może grozić nawet pobyt w poprawczaku. Zrobimy wszystko, by organy ścigania wdrożyły wobec młodej patologii najadekwatniejsze środki wychowawcze - czytamy.

Nagrania są na tyle drastyczne, że nie decydujemy się na ich publikowanie. Możemy jedynie zdradzić, że widać na nich wiszącego kota trzymanego za ogon czy też futrzaka, który jest rzucany o ścianę.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >