Goniec.pl
Abp Jędraszewski

Piotr Molecki/East News

Mocne kazanie abp. Jędraszewskiego. Uderzył w kobiety

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

O arcybiskupie Marku Jędraszewskim ponownie zrobiło się głośno. Metropolita krakowski zabrał głos podczas kazania wygłoszonego przy okazji procesji Bożego Ciała. Mówił nie tylko o chrześcijańskiej jedności, ale też powoływał się na słowa prymasa Wyszyńskiego. Nawiązał do niżu demograficznego i zaapelował do kobiet.

Podczas procesji Bożego Ciała abp Jędraszewski zdecydował się na przemyślenia oraz cytowanie słów prymasa Wyszyńskiego, którego beatyfikacja będzie miała miejsce 12 września w Warszawie. Duchowny rzeczywiście użył mocno feralnych słów?

Abp Jędraszewski przywołał słowa prymasa Wyszyńskiego

Abp Marek Jędraszewski podczas kazania odwoływał się nie tylko do wydarzeń z historii Polski, ale także rozważał przesłania prymasa tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Duchowny skupił się m.in. na problemie dotyczącym przyrostu naturalnego w Polsce.

Odwołał się wtedy do jednego z wystąpień prymasa z 1970 roku, który wtedy apelował, nie tylko do kobiet, aby nie poddać się sile egoizmu i wygodnictwa, a także nie być wrogiem życia. Abp Jędraszewski przywołał następujące słowa:

- By nie naśladowali modnych lalek, których pełne są teatry, kabarety, kawiarnie, redakcje; by nie naśladowali kobiet, wyśmiewających matki, które urodziły Polsce i Kościołowi trzecie, czwarte, czy piąte dziecko. Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej! - cytował abp Jędraszewski.

[EMBED-243]

Abp Jędraszewski kontynuował kazanie i powiedział, że to ciągłość biologiczna pomaga umocnić narodową kulturę i przekazywanie tradycji oraz najważniejszych wartości. Wymienione rzeczy powinny być bronione za wszelką cenę - nawet za cenę przelanej krwi.

Na początku kazania duchowny zaznaczył, że najważniejszym elementem spajającym Polskę jest chrześcijaństwo. Przypomniał o chrzcie Polski, zaborach oraz wojnach i komunizmie. Stwierdził, że w czasach trudnych dla całego narodu to właśnie Kościół wszystkich jednoczył.

Abp Jędraszewski przypomniał też słowa prymasa, które wypowiedział tuż przed swoją śmiercią. Polacy jako naród muszą się jednoczyć, aby nie zniknąć z kart historii. Wszelkie tradycje i pielęgnowanie wartości są kluczowe, aby wspólnie osiągnąć cel.

Nie da się ukryć, że już od pewnego czasu najważniejsi przedstawiciele polskiego Kościoła grzmią o wyżej wymienionych wartościach, a wiele mocnych kazań powstało podczas Strajku Kobiet spowodowanego ograniczeniem praw do aborcji.

Duchowni apelują o ochronę niepoczętych dzieci, o tworzenie zgodnej rodziny żyjącej według słowa bożego. Abp Jędraszewski również w Wielki Piątek skorzystał z prawa głosu, gdzie podczas kazania mówił, że osoby, które są przeciw aborcji, stają się medialnymi wrogami.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • 14-latka zadzwoniła na 112. Ojciec wykorzystywał ją przez kilka lat

  • Niebywałe sceny na pogrzebie. Gołąb usiadł na głowie syna zmarłej

  • Gwiazda telewizji Angelica Jordao przeżywa dramat. Ukradli urnę z prochami jej dziecka

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TOK FM

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >