Goniec.pl
pogrzeb niebywałe sceny

Unsplash.com/Rhodi Lopez (zdjęcie ilustracyjne)

Niebywałe sceny na pogrzebie. Gołąb usiadł na głowie syna zmarłej

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Podczas jednego z pogrzebów doszło do scen, które nie zdarzają się zbyt często. Na głowie pogrążonego w żałobie po zmarłej matce mężczyzny usiadł biały gołąb. Ptak nie chciał opuścić zapłakanego syna. Wielu żałobników odebrało to zdarzenie jako znak z zaświatów. Do mediów społecznościowych trafił zaskakujący materiał wideo.

Pogrzeby to prawdopodobnie najtrudniejsze emocjonalnie wydarzenia, w których przychodzi uczestniczyć ludziom na całym świecie. Szczególnym wyzwaniem są ceremonie, podczas których żegnamy najbliższe osoby – życiowych partnerów, rodziców, dziadków, a w skrajnych sytuacjach nawet dzieci. Uroczystości te są przypominają nam, że śmierć jest nierozłączną częścią życia.

Choć w każdym kraju obrzędy związane z pogrzebem mogą wyglądać inaczej, to poczucie straty jest uniwersalne i zdecydowana większość ludzi niestety prędzej czy później go doświadcza. Czasem też dochodzi do bardzo emocjonalnych reakcji. Niektórym żałobnikom zdarzają się nawet omdlenia.

Trudny pogrzeb

Niedawno do mediów społecznościowych trafiło nagranie jednego z wyjątkowych pogrzebów. Materiał wideo na TikToku opublikowała Angela Ruiz, która podobnie jak pozostali żałobnicy, była pod wielki wrażeniem tego, co się wydarzyło w trakcie ceremonii.

Film ten polubiły już blisko 2 miliony użytkowników popularnej aplikacji. Wszystko z powodu scen, jakie rozegrały się podczas ostatniego pożegnania pewnej kobiety. Wśród zgromadzonych był jej dorosły syn, który nie mógł pogodzić się ze stratą matki.

Mężczyzna przez cały czas nie mógł przestać płakać. Był wspierany przez siedzących w pobliżu żałobników. Najwyraźniej śmierć matki była dla niego bardzo dotkliwym ciosem. Każdy, kto stracił rodziców, może domyślać się, co czuł.

Niebywały sceny podczas pogrzebu

Rodzina zmarłej przygotowała na pogrzeb coś specjalnego. Bliscy postanowili, że w trakcie ceremonii ostatniego pożegnania wypuszczą białe gołębie. Wielu osobom te ptaki najprawdopodobniej kojarzyć się przede wszystkim z weselami.

Warto przypomnieć, że biały gołąb ma wiele symbolicznych znaczeń. Ptak ten utożsamiany jest z oznaką nadziei, miłości, wierności, lojalności, szczęścia, a nawet macierzyństwa. Ten ostatni symbol jeszcze szczególnie ważny dla tej historii.

Zaraz po tym, jak wypuszczono dwa białe gołębie, ptaki nie wzniosły się wysoko ku niebu. Zaskoczeni żałobnicy patrzyli, jak jedno ze zwierząt krąży tuż między nimi i ostatecznie siada na głowie pogrążonego w rozpaczy mężczyzny.

W dodatku ptak przez długi czas nie chciał opuścić syna zmarłej. Wielu gości zinterpretowało to wydarzenie jako znak. Ich zdaniem matka z zaświatów dała synowi znak, że jest szczęśliwa i znalazła pokój. Całe nagranie z ceremonii możecie zobaczyć poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Webniusy.com; TikTok

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >