Goniec.pl
mezczyzna-dostal-garaz

YouTube Roma Urraco screen z materiału „За стеной: необычная находка Toyota Mark II 1984-го года выпуска Barn Find Low Milleage”

Mężczyzna odziedziczył po dziadku stary garaż. Znalazł w środku zabytkowe auto

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Mężczyzna, który otrzymał dom w spadku po swoim dziadku, rozpoczął remont nieruchomości. W trakcie prac odkrył zamurowany garaż. Po wyburzeniu ściany okazało się, że wewnątrz przez wiele lat ukryty był samochód sprowadzony jeszcze w czasach Związku Radzieckiego. Co ciekawe, odnaleziony pojazd był sprawny.

Na platformie YouTube pojawiło się nagranie mężczyzny, który przedstawił niezwykłą historię samochodu, który niespodziewanie otrzymał w spadku po dziadku wraz z domem. Auto niepostrzeżenie spędziło w zamurowanym garażu ponad dwie dekady. Nowy właściciel jeszcze na nim zarobił.

Zaczęło się od mężczyzny, który był mieszkańcem Doniecka. Żyjący w miejscowości należącej do Związku Radzieckiego (obecnie Ukraina) pan w pewnym momencie życia mógł pozwolić sobie na wyjątkowy luksus. Sprowadził z Dalekiego Wschodu samochód, który mógł budzić zazdrość.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Mężczyzna nie wiedział, że w spadku otrzymał samochód

Żyjący w Doniecku mężczyzna sprawił sobie luksusowy samochód w 1984 roku. Stał się dumnym posiadaczem Toyoty Mark 2, którą sprowadził z zagranicy. Choć niewiele osób wówczas było na to stać i dla większości posiadanie takiego auta byłoby spełnieniem marzeń, jego właściciel nie mógł się nim cieszyć.

Obywatel Związku Radzieckiego przejechał nim zaledwie 80 tysięcy kilometrów. Później nie miał czasu ani warunków, by z niego korzystać. Największą przeszkodą okazała się specyfika wykonywanej przez niego pracy.

Lekarze

Lekarze ostrzegają przed sezonowymi, trującymi roślinami. Mogą doprowadzić nawet do śmierci

CZYTAJ DALEJ

Wtedy wpadł na dość zaskakujący pomysł. Chciał, by samochód doczekał się lepszych czasów. Obawiał się jednak, że ktoś może go skraść, jeśli będzie ciągle czekał na podjeździe. Wówczas podjął decyzję, by go zamurować.

Pewnego dnia wjechał swoją toyotą osobową do garażu, po czym wyszedł z niej i zamurował wjazd do pomieszczenia. Zostawił samochód tam na wiele lat i – jak się okazało – nigdy już do niego nie wsiadł.

Garaż wraz z samochodem trafił do wnuka mężczyzny

Po śmierci mężczyzny cały dom w spadku otrzymały jego dzieci i wnuki. Jeden z jego krewnych rozpoczął remont całej nieruchomości, którą nadgryzł ząb czasu. W trakcie wyburzania starych ścian odkrył coś niesamowitego.

Podczas rozbijania jednej ze ścian, mężczyzna dostrzegł, że dostał się do ukrytego pomieszczenia. Właśnie tam przez ponad dwie dekady czekał luksusowy samochód. Choć pojazd został nieco zdewastowany przez zbierającą się wilgoć, nadal był sprawny.

Nowi właściciele znaleźli konesera, który bez chwili zawahania zdecydował się nabyć auto. Kupiec zaoferował za japoński samochód niemałą kwotę. Cały materiał wideo o tej historii znajdziecie poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rodzice usłyszeli, że mają zrzucić się po 500 zł na prezent dla nauczycielki. Ich reakcja była bezcenna

  • Nie żyje dziennikarka Małgorzata Durska

  • Episkopat wydał komunikat dot. obowiązkowej religii lub etyki w szkołach

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Webniusy.com

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >