Goniec.pl
Ukraina: Witalij Kliczko zwrócił się do mieszkańców Kijowa

Twitter.com/Віталій Кличко

Mer Kijowa ostrzega mieszkańców stolicy. "Przygotujcie torby ewakuacyjne"

24 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

- Przygotujcie torby ewakuacyjne - zwrócił się do mieszkańców Kijowa Witalij Kliczko. Mer stolicy Ukrainy opublikował pilny komunikat. Władze maja przygotowane dla cywili specjalne schrony. Polityk wyjaśnił, jak wygląda obecnie sytuacja w Kijowie.

W czwartek nad ranem rozpoczął się rosyjski atak na Ukrainę. W sieci pojawiły się nagrania eksplozji oraz kolejnych wybuchów w kluczowych miastach: Charków, Dniepro oraz w Kijowie.

pilne czerwone

[ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] Inwazja na Ukrainę. Zginęło co najmniej 40 ukraińskich żołnierzy [CZWARTEK 24.02.2022]

CZYTAJ DALEJ

Mer Kijowa zwrócił się do mieszkańców stolicy. Zaapelował, by każdy, kto nie wykonuje kluczowych dla bezpieczeństwa obowiązków, pozostał w domu.

Kijów: mieszkańcy mają przygotować torby na wypadek ewakuacji

Witalij Kliczko zamieścił w sieci nagranie skierowane do mieszkańców Kijowa. - Drodzy Kijowianie. Ukraina została zaatakowana przez agresora. W Kijowie słuchać huk wybuchów. Najgorszym wrogiem jest teraz panika. Nie traćmy wiary - powiedział mer stolicy Ukrainy.

Witalij Kliczko przychylił się do słów prezydenta Wołodomyra Zełenskiego, który apelował o to, by mieszkańcy Ukrainy nie opuszczali swoich domów. Mer Kijowa powiedział, że każdy, kto "nie jest zaangażowany w pracę w kluczowej infrastrukturze lub placówkach ratowania życia, został w domu".

z ostatniej chwili niebieskie

Reuters: Rosja zaatakowała rejon Lwowa. W mieście rozległy się syreny alarmowe

CZYTAJ DALEJ

Mer Kijowa nie ukrywał, że obecna sytuacja w stolicy kraju jest poważna. Już wcześniej relacjonowaliśmy w serwisie goniec.pl, iż stołeczne lotnisko zostało pilnie ewakuowane. Obserwatorzy wskazywali, że Rosja chce przejąć kontrolę nad ruchem lotniczym w Ukrainie.

W specjalnej odezwie do mieszkańców Kijowa Witalij Kliczko poprosił, by wszyscy obecni w stolicy Ukrainy przygotowali specjalne torby ewakuacyjne. - Dokumenty i minimum niezbędnych rzeczy, aby w razie potrzeby szybko dostać się do schronów - powiedział mer Kijowa.

Kijów już wcześniej przygotował schrony dla mieszkańców na wypadek wojny

Na koniec nagrania, które pojawiło się na profilu mera Kijowa, mieszkańcy stolicy, która od rana znalazła się na celowniku Rosjan, usłyszeli, że "władze miasta w stolicy są na miejscu i będą pomagać w dalszym funkcjonowaniu".

Już wcześniej władze Kijowa deklarowały, że przygotowują się na najgorszy scenariusz. - Na wypadek interwencji miasto przygotowuje bunkry dla cywilów i współpracuje z siłami zbrojnymi, tworząc siły obrony terytorialnej - powiedział 15 lutego Witalij Kliczko.

EN 01514216 0381

Ataki w Ukrainie. Mieszkańcy Kijowa ewakuują się z miasta, gigantyczne korki

CZYTAJ DALEJ

- Naszym głównym priorytetem jest to, że musi działać infrastruktura krytyczna. Musimy gwarantować usługi dla naszych mieszkańców: prąd, woda, gaz, ogrzewanie... wszystko to, co powinniśmy dostarczać mieszkańcom każdego dnia - powiedział mer Kijowa.

Polityk dodał, że stolica Ukrainy przygotowała specjalne bunkry, gdzie w przypadku ataku schronić będą mogli się mieszkańcy. Nie poinformowano o tym, by już teraz ukraińskie władze zdecydowały się na masową ewakuację ludności.

Atak Rosji na Ukrainę

Tak od rana wygląda Ukraina, najnowsze zdjęcia. Ogromne wybuchy i ludzie modlący się na ulicach

Rosja zaatakowała Ukrainę. Od rana w sieci pojawiają się kolejne nagrania dokumentująca ataki. Wybuchy, eksplozje oraz doniesienia o kolejnych próbach przejęcia infrastruktury krytycznej. Tak od rana wygląda życie za wschodnią granicą Polski.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Fb/OSP KSRG Gniechowice

Wiadomości

Koszmar na Dolnym Śląsku, mercedes zderzył się z potężnym traktorem. Kierowca osobówki nie miał żadnych szans

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News/slaska.policja.gov.pl

Wiadomości

Kuzyn Jacka Jaworka zdradził, co mogło doprowadzić do tragedii w Borowcach. "Na początku żyli jak w sielance"

Czytaj więcej >
fot. Facebook / Policja Lubelska

Wiadomości

Lubartów. Chciał przeskoczyć przez szlaban. Cały internet się śmieje, a policja szuka "akrobaty"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Jarosław Kaczyński ma zaskakującą propozycję. Chce zmienić sposób liczenia głosów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy najbardziej opłaca się przejść na emeryturę? Ekspert zdradza jeden kluczowy moment

Czytaj więcej >
fot. Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna Bełżec I

Wiadomości

24-latek i 17-latek nie żyją. Zginęli w wypadku na prostej drodze

Czytaj więcej >