Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Marta Kaczyńska zrobiła w urodziny Lecha i Jarosława Kaczyńskiego wyjątkową rzecz. Aż chce się płakać
Maria Glinka
Maria Glinka 19.06.2022 09:07

Marta Kaczyńska zrobiła w urodziny Lecha i Jarosława Kaczyńskiego wyjątkową rzecz. Aż chce się płakać

Marta Kaczyńska i Jarosław Kaczyński
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W sobotę Jarosław Kaczyński obchodził 73. urodziny. O wyjątkowym dniu nie zapomniała jego bratanica - Marta Kaczyńska. Na Facebooku opublikowała wzruszające zdjęcie prezesa PiS z dzieciństwa.

Marta Kaczyńska stała się najbliższą rodziną Jarosława Kaczyńskiego. Po śmierci jej rodziców w katastrofie smoleńskiej w 2010 r. to właśnie prezes PiS stał się dziadkiem dla jej dzieci.

73. urodziny Jarosława Kaczyńskiego. Bratanica przypomniała pamiątkowe zdjęcie

Wczoraj Jarosław Kaczyński świętował 73. urodziny. Z tej okazji Marta Kaczyńska, córka Lecha i Marii Kaczyńskich, opublikowała pamiątkowy wpis.

Na Facebooku umieściła czarno-białą fotografię, którą pokazała już w 2015 r. Widać na niej uśmiechniętych Jarosława i Lecha w czasach dzieciństwa. Na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać, który z nich to przyszły prezes PiS, a który przyszły prezydent Polski.

Pod jej postem pojawiło kilkanaście komentarzy. Znajomi Marty Kaczyńskiej również przyłączyli się do urodzinowych życzeń dla Jarosława Kaczyńskiego. Życzyli mu zdrowia i radości.

Nie zapomnieli także o Lechu Kaczyńskim. "Niech Bóg błogosławi stryjowi a tacie da wieczną radość w swej chwale", czytamy w jednym z komentarzy na Facebooku.

Jednak w dniu urodzin Jarosław Kaczyński mógł liczyć nie tylko na internetowy wpis ze strony Marty Kaczyńskiej. Bratanica towarzyszyła mu także w mszy na Wawelu, którą abp Marek Jędraszewski odprawił w intencji Lecha Kaczyńskiego. 18 czerwca przypadają bowiem nie tylko urodziny słynnych braci bliźniaków, lecz także kolejna miesięcznica pogrzebu Pary Prezydenckiej.

Kazanie duchownego wywołało ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Największe kontrowersje wzbudziło stwierdzenie, że Lech Kaczyński był "równy królom".

Życzenia od współpracowników i krytyków

W minioną sobotę do Jarosław Kaczyński spłynęła cała fala życzeń. Europoseł PiS Karol Karski życzył mu "dużo siły do pracy na rzecz Polski i Polaków". Sekretarz stanu w MEiN Marzena Michałek wyraziła nadzieję, że prezes będzie miał "zdrowie, siłę i wytrwałość", aby walczyć o "Polskę naszych marzeń".

Jednak nie wszystkie życzenia były nacechowane pozytywnie. Jak już informowaliśmy, na kąśliwe stwierdzenie zdecydował się Roman Giertych.

Redakcja portalu goniec.pl postanowiła zapytać na Facebooku czytelników, czego życzą prezesowi PiS. Zbiór najciekawszych i najbardziej zaskakujących komentarzy można znaleźć w tym artykule.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl