Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jarosław Kaczyński obchodzi urodziny. Roman Giertych złożył mu życzenia
Natalia Janus
Natalia Janus 18.06.2022 17:11

Jarosław Kaczyński obchodzi urodziny. Roman Giertych złożył mu życzenia

Roman Giertych
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Jarosław Kaczyński obchodzi dziś 73. urodziny. Z tej okazji wiele osób złożyło mu życzenia. Partyjni koledzy, rodacy, a nawet politycy opozycji życzą prezesowi najróżniejszych rzeczy. Roman Giertych również opublikował z tej okazji wpis na Twitterze. Jednak zamiast wiązanki ciepłych słów, w kierunku prezesa poleciały ostre słowa.

Jarosław Kaczyński obchodzi urodziny. Roman Giertych wykorzystał okazję

18 czerwca to urodziny Jarosława Kaczyńskiego, ale też dzień, który prezes spędza na Wawelu z uwagi na rocznicę pochówku Lecha i Marii Kaczyńskich oraz rocznicę urodzin tragicznie zmarłego prezydenta. Od 2010 roku prezes Prawa i Sprawiedliwości, zamiast imprezować, odwiedza więc groby najbliższych.

Nie inaczej będzie dzisiaj, w sobotę 18 czerwca 2022 roku. Wiadomo jednak, że przed podróżą do Krakowa odsłoni pomnik brata Lecha Kaczyńskiego, który został wzniesiony naprzeciwko dworca PKP w Tarnowie.

Warto też przypomnieć, że 73. urodziny Kaczyńskiego prawdopodobnie będą przedostatnimi przed tym, jak zrezygnuje ze stanowiska wicepremiera. W wielu wypowiedziach deklarował bowiem, że obecna kadencja w tej roli będzie tą ostatnią. Walka o utrzymanie władzy partii na trzecią kadencję jednak jeszcze przed nim.

Życzenia urodzinowe dla Kaczyńskiego. Czego życzą mu politycy?

Urodziny oznaczają życzenia, a tych dla Jarosława Kaczyńskiego na pewno dziś nie zabrakło. W mediach publikują je Polki i Polacy, a także partyjni koledzy i koleżanki Kaczyńskiego.

- 73. urodziny Jarosława i Lecha Kaczyńskich! Panie Prezesie, przede wszystkim zdrowia i sił w realizacji planów i wytrwałości w staraniach o Polskę naszych marzeń! Modlitwą obejmujemy także naszego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, dziękując za dar jego życia - pożyczyła Marzena Machałek, sekretarz stanu w MEiN.

Swoje życzenia przesłał też europoseł PiS Karol Karski. - Dużo siły do pracy na rzecz Polski i Polaków. Ale też satysfakcji i radości z rezultatów działań oraz wytrwałości w usuwaniu problemów, tych powstających samoistnie i tych produkowanych przez opozycję - napisał polityk.

- Serdeczne pozdrowienia dla dostojnego jubilata z prośbą uprzejmą o przyjęcie najlepszych życzeń urodzinowych. Ad multos annos - napisał również na Twitterze poseł Krzysztof Lipiec. Więcej życzeń dla prezesa znajdziecie w naszym artykule.

Roman Giertych również złożył życzenia prezesowi. Ciepłe słowa czy "groźby"?

Jednak nie wszystkie życzenia dla jubilata były wiązanką ciepłych słów. Popłynęły też dość wymowne i kąśliwe słowa w kierunku Kaczyńskiego. Roman Giertych, były wicepremier Polski i prawnik, z tej okazji postanowił wręcz zagrozić prezesowi.

- Wszystkim życzącym dziś wodzowi sto lat przypominam, że za te czyny maksymalna kara to 25 lat - napisał na swoim Twitterze.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl