Goniec.pl
Marek Suski próbował uciec od dziennikarza TVN24, nie przeczytał ważnej kartki

TVN24

Marek Suski próbował uciec od dziennikarza TVN24. Poseł PiS zaliczył wstydliwą wpadkę

23 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Marek Suski zaliczył sporą wpadkę. Polityk PiS chciał uciec od dziennikarza TVN żądającego niewygodne pytania, ale... nie wyszło. Poseł wsiadł do windy i z namiętnością wciskał guzik. Ewakuacja nie wyszła, bo Marek Suski nie przeczytał kartki wiszącej powyżej. Nagranie jest hitem sieci.

Marek Suski kontra TVN24. Poseł PiS musi pogodzić się z porażką i nagraniem swojej nieudanej ucieczki przed pytaniami stawiającymi rząd PiS w złym świetle.

Gwałtowne burze nad Małopolską, Kraków sparaliżowany

Potężne burze nad Małopolską. Kraków sparaliżowany, strażacy nie nadążają odbierać telefonów

CZYTAJ DALEJ

Czasem unikanie odpowiedzi to wystarczająca odpowiedź i wydaje się, że zachowanie Marka Suskiego nie będzie docenione przez Jarosława Kaczyńskiego. Poseł PiS starał się uniknąć gradu pytań dziennikarza TVN24.

Odpowiedzi dotyczące niedawnej dymisji mogły postawić władzę - przede wszystkim odpowiedzialnego za zamieszanie Mateusza Morawieckiego - w niekomfortowej sytuacji, ale doszło do incydentu, który sprawił, iż niemal wszyscy wybuchnęli śmiechem.

Marek Suski nie chciał rozmawiać z dziennikarzem TVN24

Nagranie pogoni dziennikarza TVN24 za Markiem Suskim obiegło sieć. Film trafił na profil "Szkła kontaktowego" na Twitterze. Krótka wymiana zdań była komiczna sama w sobie, ale poseł PiS przebił wszystko i zaskoczył brakiem spostrzegawczości.

- Skąd ta dymisja Piotra Naimskiego? - zapytał dziennikarz TVN24. Marek Suski nie chciał odnieść się do skandalu z dymisją eksperta, który ujawnił, co usłyszał za zamkniętymi drzwiami.

Poseł PiS nawet nie próbował udawać, że ma ważniejsze rzeczy na głowie i nie chce dyskutować o spięciach w rządzie. - Nie udzielam wywiadów TVN-owi - stwierdziła rozbrajającą szczerością Marek Suski.

Dziennikarz TVN nie odpuszczał. - Ale to nie jest wywiad, to jest "setka". Na wywiad się nie chcę umawiać - stwierdził Radomir Wit trzymający mikrofon. Marek Suski i na to stwierdzenie miał krótką odpowiedź.

- Nie udzielam "setek" - skwitował poseł PiS. W tym momencie doszło do zdarzenia, które na długo zapadnie w pamięci nie tylko naocznych świadków. Marek Suski zaliczył nieudaną ewakuację. Musieli pomóc mu dziennikarze.

Marek Suski próbował odjechać windą, nie przeczytał ważnej informacji

Wspomnienie niezbyt miłego rozstania Piotra Naimskiego z Mateuszem Morawieckim wprawiło Marka Suskiego w ogromne emocje. Poseł PiS nie chciał komentować słów, jakie jeden z najlepszych ekspertów w kraju usłyszał od premiera.

Prawda dotycząca faktu blokowania planów rządu (z powodów wiedzy eksperckiej) i bycia niewygodnym jako wytłumaczenie wręczenia dymisji zestresowała Marka Suskiego do tego stopnia, że ten zapomniał... czytać.

Poseł PiS starał się pozbyć dociekliwego dziennikarza TVN24 i skupił się na energicznym wciskaniu przycisku windy. Maszyna nie przyjeżdżała i wzmagało to niezadowolenie polityka. Dziennikarze stojący obok zwrócili uwagę na jeden istotny szczegół.

- Musi pan przeczytać ten napis - usłyszał Marek Suski. Na kartce widniała informacja o... awarii windy. Ucieczka przed dziennikarzem TVN24 nie poszła po myśli posła PiS. Do tego nagranie z wpadki obejrzała praktycznie cała Polska.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tvn24

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >