Goniec.pl
Atak

DOMIN/AGENCJA SE/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Małopolska: Policja poszukuje sprawców ataku na plaży w Kryspinowie

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Małopolscy policjanci poszukują trzech mężczyzn, którzy zaatakowali plażowicza w Kryspinowie nieopodal Krakowa. Poszkodowany trafił do szpitala po pocięciu twarzy stłuczoną butelką. Do ataku doszło w sobotę 19 czerwca.

- Trzech mężczyzn pływało po zalewie na rowerku wodnym. Poszkodowany zwrócił im uwagę. Mężczyźni podpłynęli do brzegu, jeden z nich zrobił z butelki tak zwanego „tulipana” i poranił interweniującemu twarz - przekazał sierżant Paweł Kobiałka z zespołu prasowego małopolskiej policji. 

Pożar

Małopolskie: Z pożarem w Nowej Białej walczy 45 zastępów straży pożarnej

CZYTAJ DALEJ

Policja poszukuje sprawców napadu


Na plaży w Kryspinowie znajdowało się wówczas wiele osób. Funkcjonariusze apelują do potencjalnych świadków zdarzenia, by zgłosili się na najbliższy komisariat lub zadzwonili pod numer alarmowy, by podzielić się ewentualnymi wskazówkami.

Małopolska policja wystosowała również oficjalny komunikat, w którym poprosiła Polaków o zachowanie rozsądku w czasie upałów, które przez kilka następnych dni będą dawały się we znaki mieszkańcom całego kraju.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- W miejscowościach turystycznych naszego regionu spodziewamy się przyjazdu większej ilości turystów. Jednocześnie przypominamy, że takie warunki atmosferyczne mogą być bardzo niebezpieczne, dlatego w szczególny sposób powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo - podkreślili mundurowi.

Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa


Jak informowaliśmy dziś, policjanci wciąż przypominają o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Statystyki są bezlitosne - tylko w czerwcu aż 23 osoby poniosły śmierć w wyniku utonięcia.

Mundurowi apelują, by pływać tylko na terenie kąpielisk strzeżonych, nie przeceniać swoich umiejętności pływackich i nie skakać „na główkę” w nieznanych miejscach. Brawura i lekkomyślność mogą doprowadzić do tragedii.

Stan techniczny sprzętu wodnego, z którego korzystają miłośnicy sportów wodnych, powinien być sprawdzany przed każdym użyciem. Kilkulatki oraz osoby, które nie potrafią pływać, nie mogą zapomnieć o kamizelkach ratunkowych.

Częstą przyczyną wypadków nad wodą jest alkohol. Plażowicze chętnie umilają sobie wypoczynek butelkami ulubionych trunków. Niewiele osób pamięta, że nawet niewielka ilość napoju wyskokowego może przynieść dramatyczne skutki.

- Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował twojej pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach to zawiadom właściwe służby oraz inne osoby - alarmują mundurowi. Niebezpieczne zdarzenie lub wypadek można zgłosić dzwoniąc pod numer telefonu: 601 100 100.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Małopolska Policja

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >