NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Magdalena Ogórek nigdy nie była tak wściekła. Wszystko poszło na żywo w TVP Info
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.09.2023 17:39

Magdalena Ogórek nigdy nie była tak wściekła. Wszystko poszło na żywo w TVP Info

Magdalena Ogórek
screen Minęła 20, TVP Info, wydanie z dn. 23.09.2023 r.

Magdalena Ogórek nie wytrzymała, w programie na żywo puściły jej nerwy. Widzowie TVP Info byli świadkami gorącej wymiany zdań między dziennikarką a jej gościem. Poszło o film “Zielona Granica” w reżyserii Agnieszki Holland. W studio zapanował chaos, a Magdalena Ogórek powtarzała “proszę nie kłamać”.

Wielkie emocje w TVP Info, Magdalena Ogórek nie wytrzymałą

Magdalena Ogórek w sobotnim (23.09) wydaniu programu Minęła 20 zafundowała widzom pokaz telewizji na żywo. Dziennikarka TVP Info pokazała, iż w niektórych momentach nie jest w stanie opanować emocji i podejść do dyskusji z gośćmi w sposób obiektywny.

Tematem, który wzburzył Magdalenę Ogórek i jej gości w programie Minęła 20 był film “Zielona Granica”. Dzieło Agnieszki Holland zostało przedstawione przez dziennikarkę TVP jako próba pozbawienia godności polskich żołnierzy i Straż Graniczną. Już od początku prowadząca gotowa była na spięcie i w ogóle tego nie ukrywała.

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. Synoptycy zdradzili, czego możemy się spodziewać

Poseł PO dostał trudne pytanie, ale nie takiej odpowiedzi oczekiwała Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek gościła w studio w TVP Info między innymi posła PO Marka Sowę. To do niego skierowała słowa, które wskazywały, iż w jej opinii opozycja cieszy się z ataku na polski mundur. - Czy pana nie boli, że na Zachodzie, […] obejrzą film, gdzie funkcjonariusz z polskim orłem jest przedstawiony jako bestialski psychopata, sadysta, który zostawia ciężarną kobietę, tłucze szkło, aby jacyś ludzie wypili i zginęli? Czy to nie jest bolesne? - grzmiała dziennikarka.

Poseł PO stwierdził, że nie może wypowiadać się na temat filmu, którego jeszcze nie widział, na co Magdalena Ogórek była przygotowana. Widzowie TVP Info zobaczyli urywek z dzieła Agnieszki Holland, gdzie jeden z bohaterów dławi się napojem ze zbitym szkłem, który wcześniej podał mu funkcjonariusz Straży Granicznej. 

- Przede wszystkim widziałem tu czarny obraz i praktycznie nie było nic widać - stwierdził Marek Sowa i chciał uciąć temat. Polityk próbował nakierować rozmowę na brutalne zatrzymanie aktywistów przez SOP w Świdniku. W studio padały jednak pod jego słowem określenia “gagatek”, a poseł PiS stwierdził, że kolega z PO “kręci”. W studio zaczynało panować coraz większe zamieszanie, a Magdalena ogórek nie przestawała dynamicznie gestykulować i co chwile spoglądać nerwów w stronę kamery. Ostatecznie nie wytrzymała i zdobyła się na mocne słowa.

Magdalenę Ogórek poniosły nerwy, w studio TVP Info zapanował chaos

Magdalena Ogórek próbowała wmanewrować swojego gościa w trudną odpowiedź na temat tego, jak czują się strażnicy graniczni widzący film “Zielona Granica”. - Powiem pani, jak się czują. Oni dowiadują się dziś nie o filmie Agnieszki Holland, ale o tym, że kiedy oni szczelnie pilnowali polskiej granicy, mafia, zorganizowana grupa przestępcza, sprzedawała wizy. Ci, którzy mieli pieniądze, kupili sobie wizy... - mówił w Minęła 20 poseł Marek Sowa.

Tego prowadząca program dziennikarka już nie wytrzymała. Nie opanowała emocji i nie kontynuowała rozmowy w założony wcześniej sposób. - U mnie w programie fejków nie będzie! U mnie w programie, panie pośle, fejków nie będzie - mówiła podniesionym głosem Magdalena Ogórek. 

- Panie pośle, proszę nie kłamać! - dodała groźnie dziennikarka TVP Info, nieustannie energicznie gestykulując. Emocje widać było również na twarzy Magdaleny Ogórek. Udzieliło się to jej gościom, gdyż w studio zapanował już totalny chaos. Zauważyła go sama prowadząca, gdyż stwierdziła, że politycy mają sami wyjaśnić sobie niejasności, a realizatora poprosiła o to, by widzowie zobaczyli kolejny z przygotowanych materiałów.

Źródło: tvp info