Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ksiądz wystosował zaskakujący apel. ”Dawaj dziesięcinę”. Nagranie niesie się po Polsce
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.06.2024 11:15

Ksiądz wystosował zaskakujący apel. ”Dawaj dziesięcinę”. Nagranie niesie się po Polsce

pieniądze ksiądz
Fot. Iberion, Facebook.com/Ks. Stanisław Szczęsny Blog

Ksiądz Stanisław Szczęsny wydał specjalny apel o to, by wierni oddawali na kościół dziesiątą cześć swoich dochodów. Nagranie już zyskało popularność w sieci i jest szeroko komentowane. Duchowny tłumaczy w nim, że ”jednym z narzędzi do walki z bożkiem pieniądza jest dziesięcina”.

Zaskakujący apel księdza

Znany w mediach społecznościowych duchowny zaskoczył swoich obserwatorów niecodziennym apelem. Ksiądz Stanisław Szczęsny udostępnia na Facebooku i Tiktoku filmy, na których zazwyczaj zaprasza wiernych do modlitwy, tym razem jednak zaproszenie dotyczyło wpłat na rzecz kościoła. Przekonuje internautów do tego, aby oddawali część swoich dochodów w ramach dziesięciny.

Natalia zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Niepokojąca wiadomość

Ksiądz apeluje o przekazywanie dziesięciny

Duchowny z diecezji toruńskiej opublikował film, na którym opowiada widzom o tym, jak ”walczyć z bożkiem pieniądza”. Sposobem na to ma być oddawanie części swoich dochodów w ramach dziesięciny.

Jednym z narzędzi, które daje nam Bóg do walki z bożkiem pieniądza, jest dziesięcina, czyli oddawanie jednej dziesiątek swoich dochodów miesięcznych wspólnocie kościelnej, na przykład parafii, która daje Ci życie – przekonuje ksiądz Stanisław Szczęsny.

Co to jest dziesięcina? Wierni oddawali w jej ramach dziesiątą część swoich plonów lub dochodów dla kościoła. W średniowieczu stanowiła ona obowiązkową opłatę dla chrześcijan, którzy mieli utrzymywać duchowieństwo.

ZOBACZ: 4-latek wpadł pod kosiarkę. Trwa dramatyczna walka o jego życie

”Dawaj dziesięcinę”. Internauci zareagowali na apel księdza

Możesz pomyśleć, że ksiądz woła o pieniądze. Możesz, masz prawo do tego. A ja ci mówię dla twojego dobra - dawaj dziesięcinę – dodał duchowny.

Ksiądz Stanisław Szczęsny zapewnił, że zna wiele osób, które dają dziesięcinę i są z tego faktu zadowolone, ponieważ ”Bóg ich zabezpiecza, także finansowo”.

Film duchownego został udostępniony przez inne profile w mediach społecznościowych, w tym OMZRiK. Większość komentujących wyraża przekonanie, że takie zachęcanie do wspierania kościoła nie jest najlepszym rozwiązaniem. Sami nie są skłonni do oddania swoich pieniędzy.