Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ksiądz wstawił nagranie z wesela i w sieci zawrzało. "Zawsze chętny"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.11.2023 11:06

Ksiądz wstawił nagranie z wesela i w sieci zawrzało. "Zawsze chętny"

ksiądz wesele
TikTok.com/ksiadz_z_osiedla

Ksiądz z TikToka opublikował dwa niecodzienne nagrania. Pod filmami wybuchła gorąca dyskusja na temat tego, czy przystoi, aby duszpasterz pokazywał się w takiej sytuacji. Oba klipy nagrane zostały na weselu. Takiego widoku mało kto się spodziewał.

Ksiądz wstawił na TikToka nagranie z wesela

Ksiądz z TikToka, Rafał Główczyński, to jeden z popularniejszych kapłanów na platformie. Profil “Księdza z osiedla” polubiono już ponad 2,5 miliona razy, a na bieżąco śledzi go ponad 112 tysięcy internautów.

Popularność księdza Główczyńskiego na TikToku to zasługa jego niecodziennego jak na duszpasterza pomysłu na prowadzenie konta. Pojawiają się tam bowiem nie tylko odpowiedzi na ważne dla wiernych pytania. Ksiądz chętnie pokazuje codzienne życie kapłanów i udowadnia, że nie różnią się oni zbytnio od zwykłych ludzi. Niemniej ostatnie dwa filmy księdza z osiedla wywołały burzę.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Burza w sieci, ksiądz pokazał jak tańczy na weselu

Ksiądz z osiedla jakiś czas temu zaskoczył nagraniem spod mostu. Spotkał się tam z młodzieżą. Ks. Rafał Główczyński skraca dystans z młodymi wiernymi i pokazuje im wiarę w sposób przystępny dla ich sposobu życia. To jeden z filarów jego popularności.

ZOBACZ: Ksiądz miał grozić dzieciom, rzucać w nie i przeklinać. Skandal w polskiej szkole

W środę 22 listopada na profilu księdza z TikToka pojawiły się nowe filmy. Oba dokumentują zabawę księdza na… weselu. Ks. Główczyński się nie hamował i bawił się równo z innymi gośćmi. Jedno z nagrań zostało podpisane wymownym stwierdzeniem: "zawsze chętny do tańca i do różańca”. Film przedstawiał szaleństwo kapłana na parkiecie tanecznym. W siedzi zawrzało.

Internauci podzieleni postawą księdza

Ksiądz został zaproszony na wesele nie bez powodu. Internauci poznali parę młodą. To Katarzyna i Adam. Ksiądz z osiedla wskazał, że to wesele "pielgrzymkowych gości". Nagranie z energicznego kapłana zebrało mieszane opinie.

ZOBACZ: Zapytali księdza o cennik. Odpowiedź duchownego wywołała burzę

- Super, że księdza zaprosili na wesele. To się szanuje! - czytamy w jednym z komentarzy. - W obecnych czasach ksiądz musi robić z siebie wariata, żeby być akceptowany. Sądzę, że w ten sposób szacunku się nie zdobędzie - stwierdziła jednak z przekąsem kolejna osoba. Nie zmienia to jednak faktu, iż nagranie zostało polubione ponad tysiąc razy.

Źródło: tiktok