Goniec.pl
Ksiądz

pixabay.com, autor: Himsan

Absurdalne słowa księdza. Powiedział, ze przyjmowanie niektórych szczepionek to grzech

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Nie tego spodziewali się wierni, którzy stawili się wczoraj w kościele w Hopowie na Kaszubach. Z ambony usłyszeli kontrowersyjne słowa księdza. Duchowny nawoływał, aby nie przyjmować konkretnych szczepionek, ponieważ jego zdaniem wiążą się one z gr

Już kilka dni temu opinia publiczna w Polsce została ugodzona stanowiskiem KEP ws. szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson. Według Kościoła produkcja tych preparatów jest moralnie wątpliwa, a co za tym idzie nie powinna być akceptowana przez katolików.

Stanowisko KEP przytoczył podczas wczorajszego kazania ksiądz z parafii w Hopowie, jednak zrobił to w jeszcze bardziej niefortunny sposób. Nie pokusił się nawet o przekazanie całego komunikatu, ponieważ, jego zdaniem, zawierał zbyt dużo sformułowań naukowych.

Ksiądz głosił z ambony, że zdaniem Kościoła szczepionki AstraZeneca i Johnson&Johnson produkowane są z abortowanych płodów, więc katolicy nie powinni ich przyjmować. Z kolei preparaty firm Pfizer i Moderna zdaniem księdza nie budzą wątpliwości moralnych.

Ksiądz poszedł o krok dalej w niewytłumaczalną stronę. Oświadczył, że jego zdaniem, jeśli ktoś przyjmie w/w preparaty pod przymusem, to wtedy nie musi się z tego spowiadać.

Inaczej jest, jak twierdzi, jeśli ktoś zdecyduje się na nie świadomie. Wtedy powinien uznać to jako grzech. Warto zaznaczyć, że nawet KEP nie wymyślił czegoś takiego w swoim komunikacie.

Zupełnie inne stanowisko przedstawiła Kongregacja Nauki Wiary. W oficjalnym komunikacie zaznaczono, że wszelkie środki, które przyczyniają się do ochrony życia, są jak najbardziej akceptowalne.

Należy zaznaczyć, że stanowisko KEP, a tym bardziej księdza z Hopowa, nie jest w żaden sposób popierane przez rząd. Nie opiera się również na obecnie dostępnej wiedzy medycznej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kupił mięso w markecie. Zauważył niepożądaną substancję

  • Zabójca Andrzeja Zauchy znalazł pracę w TVP

  • Warszawa: policja poszukuje mężczyzny. Ranił kobietę nożem

źródło: Gazeta.pl

Patryk Przybyłowski

Jestem głównym wydawcą portalu Goniec.pl. Od trzech lat współpracuję z Grupą Mediową Iberion, a wcześniej byłem związany z Radiem Sfera. Prywatnie pasjonuję się muzyką i angielską piłką nożną.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >