Goniec.pl > Wiadomości > Ognisko koronawirusa w Świętokrzyskim Centrum Onkologii
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.01.2022 20:53

Ognisko koronawirusa w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Ognisko koronawriusa w Klinice Ginekologii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii
(zdj. ilustracyjne) PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

11 osób ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach jest zakażonych COVID-19. Pozytywny wynik otrzymali zarówno pacjenci, jak i personel. Wybuch ogniska koronawirusa czasowo wstrzymał przyjęcia.

W Klinice Ginekologii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii stwierdzono wybuch ogniska koronawirusa. Łącznie potwierdzono 11 zakażonych osób.

Osiem z nich to pacjentki. Pozostałe trzy osoby, które otrzymały pozytywny wynik na obecność koronawirusa w organizmie to personel.

Ognisko koronawirusa w świętokrzyskim szpitalu

Pacjentki i pracownicy, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem zostali skierowani do swoich domów. Obowiązkową izolację przeprowadzić mają poza Kliniką Ginekologii.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Ognisko koronawirusa w Świętokrzyskim Centrum Onkologii czasowo zablokowało dalszą pracę kliniki. Od poniedziałku 24 stycznia do piątku 28 stycznia wszystkie przyjęcia nowych pacjentów do leczenia stacjonarnego zostały wstrzymane.

Po wykryciu 11 zakażeń koronawirusem natychmiast podjęto działania mające pomóc wygasić ognisko. Natychmiast zastosowano się do wymaganych procedur.

Pilna dezynfekcja kliniki ginekologicznej, gdzie wykryto koronawirusa

Przypomnijmy, że rząd zdecydował, iż od wtorku 25 stycznia kwarantanna zostaje skrócona do zaledwie siedmiu dni. Nie zmieniły się natomiast procedury dotyczące działań po wykryciu ogniska zakażeń.

ZOBACZ: Krzysztof Bosak NA BAZARZE! Na mrozie OGNIŚCIE krytykuje rząd

W pomieszczeniach Kliniki Ginekologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przeprowadzono dokładną dezynfekcję. Placówka zapewnia, iż wdrożono specjalne proces bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zastosowano się do zaleceń epidemiologicznych wydanych przez Zespołu Kontroli Zakażeń Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Jednocześnie lokalny oddział sanepidu otrzymał dane wszystkich osób, które otrzymały pozytywny wynik testu.

Co ważne, Poradnia Ginekologiczna - mimo ogniska koronawirusa w Klinice - pracuje w trybie standardowym. Zdecydowano, że wszyscy pracownicy, którzy bedą delegowani do tej poradni będą obowiązkowo przechodzić poranne testy na koronawirusa.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: echodnia.eu