Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niespodziewana obecność Jarosława Kaczyńskiego na spotkaniu z premierem
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.01.2022 21:56

Niespodziewana obecność Jarosława Kaczyńskiego na spotkaniu z premierem

Niespodziewana obecność Jarosława Kaczyńskiego na spotkaniu z KPRM
Piotr Molecki/East News

Na wtorkowym spotkaniu z szefem rządu pojawił się Jarosław Kaczyński. Posłanka Joanna Senyszyn przekazała, że prezes PiS przekazał wyjątkowo ostrą propozycję dotyczącą szczepień. Wicepremier ds. bezpieczeństwa chce systemowego karania osób niezaszczepionych?

Grono polityków spotykających się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów niespodziewanie powiększyło się o Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS niemal od razu zaskoczył wyjątkowo jednoznacznym stanowiskiem wobec osób niezaszczepionych.

Spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim zrelacjonowała Joanna Senyszyn. Polityczka zdradziła, jakie słowa w stronę polityków skierował Jarosław Kaczyński. Biorąc pod uwagę silną frakcję antyszczepionkowców w Zjednoczonej Prawicy, mocne stanowisko prezesa PiS mogą zaskoczyć.

Prezes PiS chce ostrzejszej strategii wobec osób niezaszczepionych

V fala koronawirusa jest falą, którą rząd PiS obawia się wyjątkowo mocno. Od wtorku 25 stycznia obowiązuje siedmiodniowa kwarantanna. Po odejściu 13 z 17 członów Rady Medycznej Mateusz władza planuje zaostrzyć kurs wobec koronasceptyków?

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Wszystko wskazuje, że do frontu chcącego bardziej radykalnych działań w kwestii pandemii należy sam Jarosław Kaczyński. Prezes PiS w jasnych słowach przedstawił swoje stanowisko.

- Jesteśmy w KPRM. Prezes Kaczyński zaczął od stwierdzenia, źe art. 38 dotyczy nie tylko ochrony życia poczętego i w związku z tym proponuje ustawę o szczególnych zasadach ochrony życia obywateli w okresie pandemii oraz stosowanie odpowiedzialności niezaszczepionych z kc i kpc - napisała na Twitterze Joanna Senyszyn.

O czym mówi wskazany przez Jarosława Kaczyńskiego art. 38? Przeczytać można w nim, że "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia".

Niespodziewane wejście Jarosława Kaczyńskiego

Nie tylko mocne stanowisko prezesa PiS wywołało zdziwienie wśród osób, które odpowiedziały na zaproszenie szefa rządu. Niespodziewanie do sali w KPRM wszedł Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ: Krzysztof Bosak NA BAZARZE! Na mrozie OGNIŚCIE krytykuje rząd

Wcześniejsze zapowiedzi wskazywały, że na spotkanie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości przybędą jedynie Ryszard Terlecki, Tomasz Latos oraz Anita Czerwińska.

Medialne doniesienia wskazują, że osobiste stawiennictwo Jarosława Kaczyńskiego związane było z chęcią dopilnowania, by ustawa posła Czesława Hoca została odrzucona.

Niedawno w serwisie goniec.pl informowaliśmy, że Jarosław Kaczyński nie otrzymał zaproszenia od Andrzeja Dudy na zebranie w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl, wp.pl, radiozet.pl