Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kolizja warta ponad milion złotych. Fatalna pomyłka w garażu podziemnym
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 20.03.2024 12:20

Kolizja warta ponad milion złotych. Fatalna pomyłka w garażu podziemnym

Westfield Mokotów, policja
Fot.: jak_jak, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0, Wikimedia; policja.pl

Fatalna pomyłka w centrum handlowym w Warszawie. Kobieta kierująca Lexusem dokonała strat na ponad milion złotych. Wszystko działo się w centrum Westfiled Mokotów na poziomie parkingu podziemnego. Policja potwierdziła okoliczności zdarzenia.

Kolizja warta ponad milion złotych

Klienci centrum handlowego Westfield Mokotów w Warszawie we wtorek (19.03) byli świadkami niecodziennych scen. Doszło do zdemolowania, w wyniku którego straty wynoszą ponad milion złotych.

We wczesnych godzinach popołudniowych policja wezwana została do garażu podziemnego Westfiled Mokotów. Powodem był błąd kierujące Lexusem. Kobieta zdemolowała luksusowe auta.

Podwyżki rachunków prądu nie dla wszystkich? Ma pojawić się specjalny bon

Samochody elektryczne ładowały się w garażu podziemnym Westflied Mokotów

Kobieta siedząca za kierownicą Lexusa doprowadziła do zderzenia czterech samochodów. Trzy z nich stały na miejscach parkingowych przeznaczonych do ładowania aut elektrycznych.

ZOBACZ: Spięcie z policjantami na strajku rolników. Nagranie trafiło do sieci

W bilansie strat po kolizji w garażu podziemnym wyszczególniono zniszczenie dwóch samochodów marki Porsche, Tesli oraz Lexusa, który wbił się w lądujące się pojazdy. Co było powodem całego zdarzenia? Wiadomo, że kobieta była trzeźwa.

Kobieta otrzymała wysoki mandat

- Kierująca Lexusem pomyliła pedał gazu z hamulcem. Wjechała w ładujące się trzy samochody elektryczne - poinformował Dariusz Borowicz, reporter Gazety Wyborczej.

ZOBACZ: Szczegóły wykluczają, że z Wisły wyłowiono Krzysztofa Dymińskiego? Nowe fakty

Policja potwierdziła, że doszło do fatalnej pomyłki, a ta zaowocowała zniszczeniem luksusowych samochodów. Straty wynoszące ponad milion złotych to niejedyne koszty w tej sprawie. Kobieta otrzymała od policji mandat opiewający na 3 tysiące złotych.

Lexus zniszczył nie tylko samochody elektryczne lądujące się w garażu podziemnym centrum handlowego. Pojazd wyrwał również ładowarkę elektryczną zamontowaną na specjalnych miejscach oznaczonych zieloną farbą.

Źródło: gazeta wyborcza