Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kim jest ojciec Łukasza Mejzy? Dotarliśmy do ukrywanej prawdy
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 01.12.2023 22:02

Kim jest ojciec Łukasza Mejzy? Dotarliśmy do ukrywanej prawdy

Łukasz Mejza
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Łukasz Mejza to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków w Sejmie. Poseł partii Republikańskiej Adama Bielana zasłynął aferą związaną z działalnością firmy Vinci NeoClinic. Goniec.pl pyta: kim jest ten najsłynniejszy watażka polskiej polityki? Dotarliśmy do prawdy na temat przeszłości jego ojca.

Kim jest Łukasz Mejza?

Łukasz Mejza przebojem wdarł się na pierwsze strony gazet. Nie jest to jednak sława, której zapewne oczekiwał. Afera z udziałem posła partii Republikańskiej Adama Bielana oburzyła cały kraj. Poseł miał wykorzystywać nadzieję rodzin na ratunek dla zmagających się z chorobą dzieci. Wobec Vinci NeoClinic oraz Future Wolves toczą się dwa postępowania prokuratorskie dotyczące art. 286 par. 1 k.k. (i innych) i art. 286 par. 1 k.k. w zw. z art. 294 par. 1 k.k.

Warto jednak przyjrzeć się osobie Łukasza Mejzy. W materiale Goniec.pl ujawniamy kim jest ojciec posła. Głos zabrali również sąsiedzi, którzy uchylili rąbka tajemnicy na temat działaności jego dziadków. Całość nagrania znajdziesz na końcu tego artykułu.

Diana Rudnik czekała na sam koniec "Faktów". Przekazała radosną nowinę

Ojciec Łukasza Mejzy zaangażowany był w politykę lokalną

Mama Łukasza Mejzy nie prowadzi publicznej działalności. Dziennikarze Gońca ujawniają jednak, że matka kontrowersyjnego posła jest obecnie bibliotekarką w szkole w Gronowie znajdującym się niedaleko rodzinnego domu polityka. To jednak nie wszystko.

ZOBACZ: Wyciekły pierwsze szczegóły dotyczące rządu Donalda Tuska. Chodzi o trzy ministerstwa

Mama Łukasza Mejzy oferuje specjalne konsultacje na plebanii św. Piotr i Pawła w Bytowie. Kobieta specjalizuje się w poradnictwie rodzinnym. Za materiały zapłacić trzeba 25 zł, natomiast za wizytę i rozmowę 20 zł. - 60-letni dziś ojciec Mejzy wydaje się być przykładnym i zaangażowanym działaczem społecznym. Na co dzień pracuje jako nauczyciel wf, fizyki i matematyki w pobliskim Gronowie - słyszymy w materiale Gońca. To jednak nie koniec ustaleń.

Kim jest ojciec Łukasza Mejzy?

Kim jest ojciec Łukasza Mejzy? Jest on również wiceprezesem oddziału wojskowego PTTK przy klubie 5. batalionu saperów. Jest przewodnikiem kolarstwa turystycznego i zasłużonym komandorem rajdów rowerowych. - Raczej nie ma tak czarno-białego spojrzenia na świat, jakie prezentuje syn - słyszmy w materiale Daniela Arciszewskiego i Oleksandra Petrova z Goniec.pl. Ten wniosek to wynik faktu, że ojciec Łukasza Mejzy składał w przeszłości kwiaty pod masowym grobem żołnierzy Armii Czerwonej.

ZOBACZ: Jest akt oskarżenia przeciwko Lechowi Wałęsie. Były prezydent się nie przyznaje

W 2016 r. Janusz Mejza został radnym swojej gminy. Reprezentował… Platformę Obywatelską. Był również przewodniczącym komisji infrastruktury. Ile zarabiał ojciec Łukasza Mejzy? Nie są to ogromne pieniądze, jednak musiały zostać wykazane w oświadczeniu majątkowym. Skromna dieta nauczyciela oraz dieta należna za bycie radnym to nie koniec zaskoczeń. Auto wykazane w dokumentach również dalekie jest od luksusu. Mowa o Audi A4 z 2011 r. Więcej dowiesz się z materiału poniżej. Zachęcamy do obejrzenia.