Goniec.pl > Wiadomości > Kijów: W schronie przeciwbombowym na świat przyszła dziewczynka
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 26.02.2022 08:49

Kijów: W schronie przeciwbombowym na świat przyszła dziewczynka

noworodek
Twitter/Olexander Scherba

Dramat Ukraińców trwa i dotyka również cywilów. W mediach społecznościowych pojawiają się rozdzierające serce relacje, obrazujące dramatyczne położenie naszych sąsiadów. Na jednej z nich widać urodzoną w schronie (najpewniej wyłączonej z ruchu stacji metra) dziewczynkę, której rodzice uciekli przed rosyjską agresją.

Mieszkańcy Ukrainy z dnia na dzień musieli przywyknąć do nowej, przerażającej rzeczywistości. Rosyjska armia wkracza do miast i niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Tragiczny bilans ofiar nieustannie rośnie.

Tragiczny los ciężarnych kobiet

Choć na ulicach ukraińskich miast widać wszechobecny ból i śmierć, w warunkach wojennych rodzi się także nowe życie. Ciężarne kobiety przechodzą przez piekło, musząc rodzić w dramatycznych warunkach i drżąc w niepokoju o swoje dzieci.

Były ambasador Ukrainy w Austrii zamieścił w mediach społecznościowych poruszający wpis, który stał się jednocześnie odezwą do Rosjan. Dołączył do niego zdjęcie noworodka, który przyszedł na świat w jednym ze schronów w Kijowie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Rosjanie, ta dziewczynka urodziła się w schronie przeciwbombowym, ukrywając się przed waszymi „wyzwolicielami”. Coś mi mówi, że wyrażenie „bratni ludzie” będzie jej jeszcze bardziej obce niż nam dzisiaj. Spłoń w piekle, Putin - napisał na Twitterze Olexander Scherba.

Na fotografii w tle widać także obecne w pomieszczeniu kobiety, które trzymają na swoich kolanach inne malutkie dzieci. Do podobnej sytuacji doszło w Dnieprze, gdzie noworodki przeniesione zostały do przeciwbombowego schronu, a medycy zmuszeni byli zorganizować w nim OIOM na czas ataku rosyjskich wojsk.

Ciężkie walki o ukraińskie miasta

Cały czas trwają walki o ukraińskie miasta. Rosjanie dokonują zmasowango ataku na Kijów, gdzie w nocy płonęło m.in. metro, w którym do tej pory bezpiecznej przystani szukała ludność cywilna.

WIĘCEJ DOWIESZ SIĘ Z NASZEJ RELACJI NA ŻYWO KLIKAJĄC TUTAJ

Rosyjscy żołnierze pracują nad tym, aby zdobyć nie tylko największy ośrodek miejski Ukrainy, ale także miasta portowe, w tym Odessę i Mariupol, aby odciąć kraj od połączenia morskiego. Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak zapewnił jednak nad ranem, że nocne ataki w stolicy i pozostałych metropoliach zostały odparte. Według informacji przez niego podawanych, Rosja straciła dotąd 3500 żołnierzy, a w ręce ukriańskiej armii wpało 200 jeńców.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: goniec.pl