Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tadeusz Rydzyk ma powody do zadowolenia. Jego uczelnia będzie kształcić lekarzy
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.09.2023 11:47

Tadeusz Rydzyk ma powody do zadowolenia. Jego uczelnia będzie kształcić lekarzy

Tadeusz Rydzyk
ALEX MARCINKOWSKI/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaskoczył niedawno wielu swoimi słowami odnośnie Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka. Redemptorysta stwierdził, że jest "rozczarowany" jego działaniami. Teraz duchowny może mieć jednak powody do zadowolenia. Resort kierowany przez Czarnka podjął bardzo ważną decyzję, być może kluczową dla przyszłości Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założonej przez Tadeusza Rydzyka.

Ojciec Tadeusz Rydzyk "miał zastrzeżenia do ludzi z PiS-u"

Ojciec Tadeusz Rydzyk na początku września niespodziewanie skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości. W programie "Rozmowy niedokończone" na antenie Radia Maryja powiedział, że "do ludzi z PiS-u też ma zastrzeżenia". W audycji gościli wówczas minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski i prezes Izby Gospodarczo-Handlowej Andrzej Jaworski.  

- Nawet do wspaniałych ludzi. Na przykład teraz powiem, że czekamy już chyba prawie rok na zatwierdzenie kierunku lekarskiego u nas. No i nie idzie to. Niby prawica rządzi [...] - mówił podczas audycji Tadeusz Rydzyk i skierował swoje słowa również bezpośrednio w kierunku Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Niespodziewane sceny w TVP. Widzowie mogli zobaczyć nietypowy komunikat

Ojciec Tadeusz Rydzyk krytykował Przemysława Czarnka

- Ja bardzo szanuję pana ministra Czarnka, ale - pierwszy raz to mówię - jestem do pewnego stopnia rozczarowany. Tak długo prosimy o wydział lekarski… Jeżeli robimy błędy jakieś w dokumentach, to niech nam powiedzą. Od czego ma tych dyrektorów? A jak ma tych dyrektorów do niczego, to przegonić to! Przegonić, to nie jest synekura, że będzie sobie siedział. Każdy ma pracować dobrze. My w Radiu Maryja nie trzymamy szkodników czy takich, którzy nam jakoś tak wkładają kij w szprychy - mówił Rydzyk.

Jak się okazuje, słowa Rydzyka nie poszły na marne. Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało w poniedziałek 18 września, że otworzy nowe wydziały lekarskie na dwóch uczelniach. Jedna z nich to właśnie założona przez Tadeusza Rydzyka Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. 

Ministerstwo Edukacji i Nauki z pozytywną decyzją dla uczelni Rydzyka

- Miło nam poinformować, że stale zwiększamy liczbę miejsc na studiach na kierunkach lekarskich. Ministerstwo Edukacji i Nauki otrzymało właśnie pozytywną opinię na nowe kierunki lekarskie w następujących uczelniach: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - napisał resort w swoim komunikacie.

Taka decyzja resortu Przemysława Czarnka oznacza, że zwiększy się liczba kierunków na uczelni ojca Rydzyka. W ofercie Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będą teraz studia lekarskie, pielęgniarskie, prawnicze, dziennikarskie, politologiczne oraz informatyka medialna.