Goniec.pl
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Kaczyński do dziennikarza: "Pan zabiega o interesy agresywnych państw"

26 Października 2021

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Wtorkowa konferencja prasowa, na której wystąpił Jarosław Kaczyński w towarzystwie Mariusza Błaszczaka była nie lada wydarzeniem. Nie zawsze bowiem dziennikarze mają możliwość zadania pytań prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Chwilę po zakończeniu konferencji jeden z dziennikarzy przekonał się, że nie warto zasypywać nimi prezesa PiS.

Prezes PiS wystąpił we wtorek na konferencji prasowej obok szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka. Fakt, że tego typu szansę dziennikarze mają nieczęsto, doprowadził do sytuacji, w której prezesa PiS zasypało gradobicie pytań.

Szczególnie dał się we znaki prezesowi Prawa i Sprawiedliwości jeden z dziennikarzy, który w kółko pytał się go o zadłużenie Polski. Pytaniom o polskie długi nie było końca nawet w momencie, gdy prowadząca spotkanie ogłosiła, że konferencja została zakończona.

Andrzej Duda

Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów

CZYTAJ DALEJ

Jarosław Kaczyński zabrał głos, ostra riposta na niewygodne pytanie

- Czy będą ograniczenia w pracy samorządów w sytuacjach kryzysowych? Czy zwiększanie zadłużania publicznego jest bezpieczne dla finansów? - pytał wciąż dziennikarz, jak podaje natemat.pl.

Choć prowadząca próbowała uciszać reportera i zwracać mu uwagę, że pytanie nie jest w temacie konferencji, ten nie dawał za wygraną. Przekonywał, że poruszony temat Obligacji Banku Gospodarstwa Krajowego na konferencji był, a emisja obligacji prowadzi przecież do zwiększenia zadłużenia.

W końcu zareagował sam prezes Prawa i Sprawiedliwości. Wyraźnie podenerwowany lider partii rządzącej wypalił wprost do dziennikarza w bardzo niewybrednych słowach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Lider PiS przekonywał, że zadłużenie Polski jest niewielkie w porównaniu z niejednym państwem europejskim. Potem nagle mało uprzejmie wytknął dziennikarzowi, że ten działa w imieniu "agresywnych państw".

- Polskie zadłużenie w porównaniu z zadłużeniem wielu innych państw europejskich jest niewielkie. Także proszę Pana, żeby się tym nie przerażać i proszę tak bardzo nie zabiegać o interesy agresywnych państw, które mamy wokół siebie - skwitował Jarosław Kaczyński.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Konferencja prasowa

Przemysław TerleckiAutor

W mediach pracuję od 7 lat. Pierwsze kroki stawiałem w sieci, potem w radiu, by w końcu trafić do gazety. 4 lata prowadziłem własną audycję w Radiu Meteor. Do dziś moje teksty ukazują się w gazecie studenckiej Fenestra. Z Grupą Iberion związany od 2015 roku.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: przemyslaw.terlecki@goniec.pl

Podobne artykuły

cmentarz

Wiadomości

3 grudnia dniem covidowej żałoby narodowej

Czytaj więcej >
PAVEL ORLOVSKY/AFP/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

UE przyjęła piąty pakiet sankcji wobec Białorusi

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Jarosław Kaczyński o Niemczech: "Chcą budowy IV Rzeszy"

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Wejherowo: Nie żyje 6-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Czytaj więcej >
wichury

Wiadomości

Niż "Daniel" przechodzi nad Polską. Uwaga na silny wiatr i połamane drzewa

Czytaj więcej >
(screen) Onet

Wiadomości

Rafał Trzaskowski przemawia w Kongresie Stanów Zjednoczonych

Czytaj więcej >