Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kaczyński do dziennikarza: "Pan zabiega o interesy agresywnych państw"
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 26.10.2021 18:14

Kaczyński do dziennikarza: "Pan zabiega o interesy agresywnych państw"

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wtorkowa konferencja prasowa, na której wystąpił Jarosław Kaczyński w towarzystwie Mariusza Błaszczaka była nie lada wydarzeniem. Nie zawsze bowiem dziennikarze mają możliwość zadania pytań prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Chwilę po zakończeniu konferencji jeden z dziennikarzy przekonał się, że nie warto zasypywać nimi prezesa PiS.

Prezes PiS wystąpił we wtorek na konferencji prasowej obok szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka. Fakt, że tego typu szansę dziennikarze mają nieczęsto, doprowadził do sytuacji, w której prezesa PiS zasypało gradobicie pytań.

Szczególnie dał się we znaki prezesowi Prawa i Sprawiedliwości jeden z dziennikarzy, który w kółko pytał się go o zadłużenie Polski. Pytaniom o polskie długi nie było końca nawet w momencie, gdy prowadząca spotkanie ogłosiła, że konferencja została zakończona.

Jarosław Kaczyński zabrał głos, ostra riposta na niewygodne pytanie

- Czy będą ograniczenia w pracy samorządów w sytuacjach kryzysowych? Czy zwiększanie zadłużania publicznego jest bezpieczne dla finansów? - pytał wciąż dziennikarz, jak podaje natemat.pl.

Choć prowadząca próbowała uciszać reportera i zwracać mu uwagę, że pytanie nie jest w temacie konferencji, ten nie dawał za wygraną. Przekonywał, że poruszony temat Obligacji Banku Gospodarstwa Krajowego na konferencji był, a emisja obligacji prowadzi przecież do zwiększenia zadłużenia.

W końcu zareagował sam prezes Prawa i Sprawiedliwości. Wyraźnie podenerwowany lider partii rządzącej wypalił wprost do dziennikarza w bardzo niewybrednych słowach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Lider PiS przekonywał, że zadłużenie Polski jest niewielkie w porównaniu z niejednym państwem europejskim. Potem nagle mało uprzejmie wytknął dziennikarzowi, że ten działa w imieniu "agresywnych państw".

- Polskie zadłużenie w porównaniu z zadłużeniem wielu innych państw europejskich jest niewielkie. Także proszę Pana, żeby się tym nie przerażać i proszę tak bardzo nie zabiegać o interesy agresywnych państw, które mamy wokół siebie - skwitował Jarosław Kaczyński.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Konferencja prasowa