Goniec.pl
ii-51

goniec.pl

Jaworzno: pożar w budynku wielorodzinnym. Ewakuowano ponad 100 osób

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Mieszkańcy wielorodzinnego budynku w Jaworznie na Śląsku przeszli wczoraj niemały koszmar. Musieli pilnie się ewakuować z powodu pożaru, który wybuchł w jednym z mieszkań. Lokalne media podają, co mogło być przyczyną pojawienia się ognia oraz uciec

Do pożaru w budynku wielorodzinnym na Śląsku przyczynił się mieszkaniec lokalu na pierwszym piętrze. Był pod wpływem alkoholu, a ogień wybuchł, ponieważ najprawdopodobniej chciał przyrządzić sobie frytki.

Pilnie ewakuowano ponad 100 osób

Jak podaje lokalny portal jaw.pl oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach do pożaru doszło wczoraj, 21 kwietnia, tuż przed godziną 21:00. Wtedy też służby otrzymały zgłoszenie o pojawieniu się dymu i ognia.

Pożar wybuchł w dziewięciopiętrowym budynku na osiedlu Podłęże przy ulicy Piłsudskiego 40. Kiedy tylko mieszkańcy zorientowali się, że przebywającym w lokalu oraz innym przebywającym w bloku grozi niebezpieczeństwo, zadzwonili do spółdzielni oraz na służby. Na miejscu działało 6 zastępów straży pożarnej.

Przyjechała także straż miejska, policja, a także pogotowie gazowe. Natychmiast odłączono dostęp do gazu, ponieważ istniało ryzyko, że ogień spowoduje wybuch, który poważnie uszkodzi lokale oraz inne budynki.

Lokale opuściło 105 osób. Strażacy również pomagali w ewakuacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a z lokalu, w którym wybuchł pożar, o własnych siłach wyszedł jeden z mieszkańców. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.

Jaw.pl podaje, że to właśnie ten mężczyzna jest sprawcą całego zamieszania. Dziennikarze podają, że najwidoczniej chciał przyrządzić sobie frytki, jednak całkowicie o nich zapomniał i zasnął. Gotujący się olej dalej zrobił swoje.

Mężczyzna został oczywiście odprowadzony do radiowozu i będzie tłumaczyć się już na komendzie. Jakie będą jego dalsze losy - o tym już najprawdopodobniej zadecyduje sąd. To, co działo się na miejscu zdarzenia, można obejrzeć w poniższym materiale wideo udostępnionym przez lokalne media dlaCiebietv na platformie YouTube.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje arcybiskup Wojciech Ziemba

  • Ewa Krawczyk na cmentarzu. Poruszające nagranie dziennikarza WP

  • W oknie domu Kaczyńskiego pojawiła się nagroda

Klaudia BochenekAutor

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: klaudia.bochenek@goniec.pl

Podobne artykuły

Aleksander M.
Facebook

Wiadomości

Morderstwo w Inowrocławiu: Sąsiedzi słyszeli krzyki. "On się załamał po tym programie"

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 08.04.2022. Palac Prezydecki. Prezydent Andrzej Duda (n/z) wreczyl nominacje generalskie funkcjonariuszom Sluzby Celno-Skarbowej.

Wiadomości

Andrzej Duda najpopularniejszym politykiem w Polsce. Prezydent na podium sondażu

Czytaj więcej >
Papież Franciszek
ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Wiadomości

Papież Franciszek o swoim zdrowiu i możliwości abdykacji: "Jutro mogę umrzeć"

Czytaj więcej >
Warszawa, korek, samochody, pixabay

Wiadomości

Koniec ze starymi samochodami w Warszawie? Nowy projekt strefy czystego transportu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Martwy pies z raną brzucha porzucony przy drodze. Policja szuka oprawcy

Czytaj więcej >
Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych zwróciła się do swojego męża (ANDRE PAIN/AFP/East News).

Wiadomości

Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie do męża. "Coś się zmieniło..."

Czytaj więcej >