Goniec.pl
Dom Jarosława Kaczyńskiego

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W oknie domu Kaczyńskiego pojawiła się nagroda

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński od lat zamieszkuje okazałą willę na warszawskim Żoliborzu. Spacerowicze z ciekawością przyglądają się budynkowi, a niektórzy z nich zaglądają w okna. Polityk postanowił więc postawić za szybą coś, c

W 2015 roku Jarosław Kaczyński został ogłoszony „Człowiekiem Roku” przez tygodnik „Wprost”. To właśnie okładkę tego numeru gazety, na której znajduje się jego zdjęcie, postanowił umieścić w oknie prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński chwali się nagrodą z okna

Partia Prawo i Sprawiedliwość została utworzona przez braci Kaczyńskich w 2001 roku, a od 2003 roku funkcję jej prezesa pełni Jarosław Kaczyński. Zaledwie dwa lata później polityk został ogłoszony „Człowiekiem Roku Wprost” i pojawił się na okładce tygodnika.

- Decyzja tygodnika „Wprost” jest aktem odwagi i obiektywizmu. Obiektywizmu niezależnego od formułowanych w tygodniku ocen, często bardzo krytycznych wobec mojej partii, a może szczególnie mnie - komentował odbierając nagrodę prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jak widać, Jarosław Kaczyński jest szczególnie dumny z tej nagrody, ponieważ postanowił pochwalić się nią i umieścił wyjątkowe dla siebie wydanie tygodnika w oknie swojej willi. Przechodnie mogą podziwiać okładkę gazety, z której spogląda na nich twarz prezesa PiS, a tuż nad nią pojawia się złoty napis „Człowiek Roku 2005”.

[EMBED-243]

Zdjęcia okna, w którym Kaczyński wyeksponował swoją nagrodę, krążą po sieci. Uważni przechodnie za oknem prezesa dostrzec mogą również jego ukochanego kota, który chętnie prezentuje się publicznie i wygrzewa w słońcu.

Redakcja „Super Expressu” zwróciła również uwagę na wyjątkowy nieład, panujący na parapecie przywódcy partii rządzącej. Jarosław Kaczyński jest kawalerem, a gdy pochłaniają go sprawy związane z rządzeniem państwem, najwyraźniej zapomina o domowych porządkach, albo zwyczajnie nie ma na nie zbyt wiele czasu.

Adres zamieszkania Jarosława Kaczyńskiego już od lat nie jest tajemnicą. W czasie ostatnich manifestacji w związku z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet to właśnie m.in. pod domem prezesa PiS gromadziły się tłumy demonstrantów, domagających się zmian w prawie aborcyjnym w Polsce.

To właśnie w czwartek 22 października, tuż po ogłoszeniu kontrowersyjnego wyroku przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy uznali, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP, pod domem Kaczyńskiego pojawiły się tłumy oburzonych Polaków. 

- Jarosław Kaczyński, wydając wyrok na kobiety, wydał wyrok na siebie samego. Ta władza się kończy. Będziemy niezmiennie walczyły o prawo kobiet do przerywania ciąży, aż je odzyskamy - mówiła wówczas Anna Karaszewska, szefowa Kongresu Kobiet, cytowana przez portal interia.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Roman Jankowski

  • Uczniowie nie będą powtarzać roku szkolnego z powodu pandemii

  • Od 1 czerwca nowy przepis. Kierowcy muszą zachować minimalny odstęp od innych pojazdów

Monika MajkoAutor

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

"Psia grypa" rozeszła się po komendach. "GW" ujawnia skalę, KSP odpowiada

Czytaj więcej >

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >