Goniec.pl
Zwłoki poszukiwanego 81-latka znalezione w lesie nieopodal jego domu

OSP Tenczynek

81-latek przepadł jak kamień w wodę. Służby potwierdziły najgorsze informacje

6 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Tragiczny finał poszukiwań mieszkańcy Nowej Góry. Policja i strażacy mimo akcji ratowniczo-poszukiwawczej musieli przekazać najgorsze z możliwych wiadomości. 81-latek wyszedł z domu i już nigdy do niego nie wróci. Ludzkie dramaty dzieją się codziennie.

Przeczesywanie terenu, zaangażowanie strażaków i specjalistycznego sprzętu. Wszystko na nic. 81-latek znaleziony został martwy, a zwłoki odnaleziono niedaleko jego domu.

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Ofiarą jest 6-letnie dziecko

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Nie żyje 6-letnie dziecko

CZYTAJ DALEJ

Pan Stanisław wyszedł z domu 28 czerwca br. Około godziny 16:00 opuścił budynek i skierował swoje kroki w stronę pobliskiego lasu. To ostatni raz, gdy widziano go żywego.

Szukali 81-latka, znaleźli jego zwłoki

Każdy ratownik ruszający na akcję ma jeden cel: znaleźć osobę potrzebującą pomocy. W tym przypadku ziścił się czarny scenariusz policji, strażaków oraz najbliższych zaginionego 28 czerwca 81-latka.

Portal "Dziennik Polski" dotarł do wiadomości na temat zakończenia poszukiwań mężczyzny. Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przekazała, że we wtorek 5 lipca znaleziono zwłoki poszukiwanego 81-latka. Nic nie można było zrobić. Pomoc przyszła za późno i nie stwierdzono już czynności życiowych. Teraz ciało zbadają lekarze, by wykryć przyczynę zgonu mężczyzny.

Szeroko zakrojona akcja, ale liczył się czas

Co doprowadziło do tragedii? To wyjaśnią śledczy, ale należy pamiętać, że w przypadku poszukiwań liczy się każda godzina. Osoby zaginione - szczególnie te w podeszłym wieku - mogą stracić orientację i nie być w stanie się poruszać.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mnikowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Mnikowie

Brak kontaktu z rodziną oraz absencja w domu wywołała niepokój i najbliżsi wezwali na pomoc służby. Do akcji zaangażowano nawet ratowników z psami tropiącymi z Mnikowa oraz Krakowa.

Ciało mężczyzny znalezione na plaży, zabójca w rękach policji

Ciało mężczyzny znalezione na plaży nieopodal Stargardu. Policja ujęła już prawdopodobnego zabójcę

CZYTAJ DALEJ

Przeczesywanie terenu przyniosło wreszcie efekty, ale nie takie, na jakie liczyli wszyscy zaangażowani w akcję. Nie ujawniono jeszcze, w jakim miejscu znalezione zostały zwłoki 81-latka.

Nie wiadomo również, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku w związku z leśnym terenem, czy pan Stanisław poniósł śmierć z innego powodu. Nieoficjalne wiadomości na temat działań śledczych wskazują, że policjanci wstępnie wykluczyli, że w śmierci 81-latka brały udział osoby trzecie.

Nadleśnictwo Koło znalazło w lesie pojemniki z nieznaną substancją, pilna akcja służb

Porażające odkrycie w lesie, wezwano specjalistyczną jednostkę chemiczną. "Pojemniki wyglądają, jakby były odkopane i dopiero przetransportowane"

Leśniczy z Wielkopolski patrolował teren, gdy zauważył, że na łące ukrytej wśród drzew ktoś porzucił pojemnik z nieznaną substancją. Szybko okazało się, że "prezentów" jest więcej. - W wizualnej ocenie leśniczego, który dziś rano odkrył zdarzenie, jest to substancja niebezpieczna - przekazało Nadleśnictwo Koło. Natychmiast wezwano specjalistyczną jednostkę chemiczną. fot. Nadleśnictwo Koło

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Danuta Holecka zaliczyła wpadkę w "Wiadomościach". Nagranie hitem sieci, nie zostawili na niej suchej nitki

  • Jaworzno: w niedzielę chcieli wywieźć księdza na taczce. Pod kościołem pojawiła się policja

  • Rodzina znalazła urnę z prochami na grobie obok. Firma pogrzebowa nie ma sobie nic do zarzucenia

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Miller Morawiecki

Wiadomości

Były premier o decyzji Morawieckiego. "Powinien przeprosić"

Czytaj więcej >
Krzysztof Jackowski

Wiadomości

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Krzysztof Jackowski nie ma wątpliwości: "Znalezienie ciała nierealne"

Czytaj więcej >
Leszek Miller

Wiadomości

Leszek Miller: Nie mamy rządu, w którym premier jest premierem

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Beata Szydło za Andrzeja Dudę? Ryszard Czarnecki: "Jest naturalną kandydatką"

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Jarosław Kaczyński ma powody do obaw. PiS prowadzi, ale traci poparcie

Czytaj więcej >
Wypadek

Wiadomości

Opolskie. Tragiczny wypadek w Brzegu. Nie żyje jedna osoba

Czytaj więcej >