Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jarosław Kaczyński nie miał wątpliwości, złożył Polakom ważną obietnicę. Z jego ust padły niebywałe słowa
Piotr Dutka
Piotr Dutka 23.07.2022 16:24

Jarosław Kaczyński nie miał wątpliwości, złożył Polakom ważną obietnicę. Z jego ust padły niebywałe słowa

Jarosław Kaczyński
Screen youtube / Jarosław Jaskółka

Jarosław Kaczyński zwrócił się Polaków z ważnym przesłaniem. Lider PiS nie ma najmniejszych wątpliwości, że w czasie zimy węgla nie zabraknie i każdy obywatel będzie w stanie ogrzać swój dom. Prezes nie byłby sobą, gdyby nie uderzył w Platformę Obywatelską. W czasie spotkania wyborczego zarzucił jej politykom zaskakującą rzecz, ludzie byli kompletnie zaskoczeni.

Jarosław Kaczyński jakiś czas temu rozpoczął swoją kampanię wyborczą, chcąc przekonać Polaków, że następna kadencja jego partii będzie dla naszego kraju zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Lider Prawa i Sprawiedliwości jeździ po Polsce, organizując kolejne spotkania, a także wymieniając się poglądami dotyczącymi obecnej sytuacji.

W czasie wystąpienia w Kórniku obiecał, że węgla wystarczy dla wszystkich, a Polacy będą w stanie ogrzać swoje domostwa. Lider PiS nie zrezygnował z bezczelnych ataków wymierzonych w Platformę Obywatelską.

Kaczyński nie ma wątpliwości. Z ust prezesa padła jasna deklaracja

- Węgla wystarczy. Jest wąskie gardło. My porty mamy, ich moc przeładunkowa jest duża. Ale ogromna część nadbrzeża jest sprzedana. Sprzedała ją Platforma Obywatelska - mówił podczas spotkania w Kórniku.

Prezes PiS zapewnił, że nikt nie będzie siedział w zimnym mieszkaniu, ponieważ w kraju będą niedobory węgla.

Rozpoczynając spotkanie z mieszkańcami Kórnika (woj. wielkopolskie), Jarosław Kaczyński przekazał, że ma zamiar rozmawiać z Polakami o sprawach, które budzą powszechny lęk oraz niepokój.

- Spraw jest mnóstwo. Przy końcu mówiłbym do pustej sali. Z Fidelem Castro nie mam szans konkurować. Chcę mówić o sprawach, które budzą lęk i niepokój - rozpoczął lider PiS.

- Powszechny lęk budzi węgiel. Mówił o tym premier Morawiecki w Sejmie. Unia Europejska narzucała politykę węglową. Gdy ogłoszone zostały sankcje, Donald Tusk pokazywał wagony, które woziły węgiel do Polski i apelował, żeby to zakończyć podkreślił Kaczyński.

- Człowiek musi być bezpieczny w swoim mieszkaniu. Nikt nie będzie siedział w zimnym mieszkaniu dlatego, ze nie ma węgla. Ceny węgla będą obniżane. Teraz robi się zamieszanie. Każdy polski polityk, patriota musi brać pod uwagę, że jest to polityka Putina - zaznaczył prezes PiS.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Onet.pl / Goniec.pl