Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. Były prezes TVP zrezygnował z "ambicji politycznych"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 07.12.2022 11:28

Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. Były prezes TVP zrezygnował z "ambicji politycznych"

Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym, były prezes TVP skomentował medialne doniesienia
(zdj. wykadrowane) TRICOLORS/East News

Jacek Kurski nie jest już bezrobotny. Były prezes TVP znalazł nową pracę i pochwalił się, że wreszcie robi coś zgodnego ze swoim wykształceniem. Telewizję Polską zastąpił... Bank Światowy. - Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest - stwierdził Jacek Kurski na Twitterze.

Jacek Kurski ma nową pracę. Były poseł PiS i były prezes TVP zdecydował się na krok w nieoczekiwaną stronę. Padła również deklaracja dotycząca wycofania się z życia publicznego oraz politycznego.

Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym

Jacek Kurski nie jest już bezrobotny. Wygryziony z fotela prezesa TVP przez Mateusza Matyszkowicza były polityk Prawa i Sprawiedliwości zaskoczył wyborem nowego miejsca pracy.

Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. Sam potwierdził nieoficjalne do niedawna doniesienia mediów. Były prezes TVP nie ukrywa dumy i zadowolenia z nowych zadań.

- Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako alternate executive director w Banku Światowym - napisał Jacek Kurski na Twitterze.

Jacek Kurski zniknie z przestrzeni publicznej

Przez wiele lat Jacek Kurski brylował na kolejnych galach Telewizji Polskiej. Polityczna przeszłość sprawiała, że nie były mu obce spotkania z posłami, ministrami, czy nawet premierem i prezydentem. Nowa praca wymaga od niego zerwania z dawnymi przyzwyczajeniami.

Praca w Banku Światowym to nie tylko prestiż, ale także szereg wymagań. Jacek Kurski zapewnia, że ma świadomość postawionych przed nim warunków.

Były prezes TVP podkreśla, że decyzja o rozpoczęciu pracy w Banku Światowym jest dla niego równoznaczna ze świadomością "rezygnacji z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych".

Były prezes TVP chciał wrócić do polityki, ale zmienił zdanie

Kandydaturę Jacka Kurskiego do Banku światowego zgłosił jastrząb polskiej ekonomii: prezes NBP Adam Glapiński. Jako Alternate Executive Director w szwajcarsko-polskiej konstytuancie Grupy Banku Światowego w Waszyngtonie były prezes TVP będzie mógł rozwinąć skrzydła?

Wszystko wskazuje, że Jacek Kurski postanowił zerwać z błędnym kołem polskiego podwórka. - Zawsze myślałem że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się Polsce - napisał na Twitterze.

- Czas na nowe wyzwanie - dodał Jacek Kurski. Podkreślając, że realizacja prywatnych ambicji nadeszła trzy miesiące po "wypełnieniu misji odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej oraz przywrócenia Polakom pluralizmu i komfortu demokratycznego wyboru".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl