Goniec.pl
Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym, były prezes TVP skomentował medialne doniesienia

(zdj. wykadrowane) TRICOLORS/East News

Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. Były prezes TVP zrezygnował z "ambicji politycznych"

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jacek Kurski nie jest już bezrobotny. Były prezes TVP znalazł nową pracę i pochwalił się, że wreszcie robi coś zgodnego ze swoim wykształceniem. Telewizję Polską zastąpił... Bank Światowy. - Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest - stwierdził Jacek Kurski na Twitterze.

Jacek Kurski ma nową pracę. Były poseł PiS i były prezes TVP zdecydował się na krok w nieoczekiwaną stronę. Padła również deklaracja dotycząca wycofania się z życia publicznego oraz politycznego.

Lech Wałęsa znów mówi o tym, że ma za mało pieniędzy. Obraził też swoją żonę i narzeka na wielkość własnej rodziny

Lech Wałęsa znów mówi o tym, że ma za mało pieniędzy. Niebywałe, jak nazwał własną żonę

CZYTAJ DALEJ

Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym

Jacek Kurski nie jest już bezrobotny. Wygryziony z fotela prezesa TVP przez Mateusza Matyszkowicza były polityk Prawa i Sprawiedliwości zaskoczył wyborem nowego miejsca pracy.

Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. Sam potwierdził nieoficjalne do niedawna doniesienia mediów. Były prezes TVP nie ukrywa dumy i zadowolenia z nowych zadań.

- Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako alternate executive director w Banku Światowym - napisał Jacek Kurski na Twitterze.

Jacek Kurski zniknie z przestrzeni publicznej

Przez wiele lat Jacek Kurski brylował na kolejnych galach Telewizji Polskiej. Polityczna przeszłość sprawiała, że nie były mu obce spotkania z posłami, ministrami, czy nawet premierem i prezydentem. Nowa praca wymaga od niego zerwania z dawnymi przyzwyczajeniami.

Praca w Banku Światowym to nie tylko prestiż, ale także szereg wymagań. Jacek Kurski zapewnia, że ma świadomość postawionych przed nim warunków.

jacek kurski

Czym zajmuje się teraz Jacek Kurski? Jego żona uchyliła rąbka tajemnicy

CZYTAJ DALEJ

Były prezes TVP podkreśla, że decyzja o rozpoczęciu pracy w Banku Światowym jest dla niego równoznaczna ze świadomością "rezygnacji z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych".

Były prezes TVP chciał wrócić do polityki, ale zmienił zdanie

Kandydaturę Jacka Kurskiego do Banku światowego zgłosił jastrząb polskiej ekonomii: prezes NBP Adam Glapiński. Jako Alternate Executive Director w szwajcarsko-polskiej konstytuancie Grupy Banku Światowego w Waszyngtonie były prezes TVP będzie mógł rozwinąć skrzydła?

Wszystko wskazuje, że Jacek Kurski postanowił zerwać z błędnym kołem polskiego podwórka. - Zawsze myślałem że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się Polsce - napisał na Twitterze.

- Czas na nowe wyzwanie - dodał Jacek Kurski. Podkreślając, że realizacja prywatnych ambicji nadeszła trzy miesiące po "wypełnieniu misji odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej oraz przywrócenia Polakom pluralizmu i komfortu demokratycznego wyboru".

Jarosław Kaczyński

Zapytaliśmy sztucznej inteligencji, jak widzi Kaczyńskiego. Numer 3 zaskakuje, ale 7 to prawdziwa petarda

Jarosław Kaczyński to bez wątpienia jedna z najważniejszych i najpopularniejszych obecnie postaci na polskiej scenie politycznej. Ciężko znaleźć osobę w naszym kraju, która choć raz nie słyszałaby o jego działalności. Postanowiliśmy sprawdzić, jak prezes Prawa i Sprawiedliwości widziany jest okiem sztucznej inteligencji. Niektóre z portretów szefa PiS, które powstały automatycznie na podstawie algorytmów wykorzystywanych przez urządzenia, mogą zaskoczyć.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >