Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Donald Tusk nie zostawił suchej nitki na Adamie Glapińskim. Padły mocne słowa. "Płakać się chce"
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 08.10.2022 22:20

Donald Tusk nie zostawił suchej nitki na Adamie Glapińskim. Padły mocne słowa. "Płakać się chce"

Tusk Glapiński
Screen https://twitter.com/Platforma_org/ ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER East News

Donald Tusk, w trakcie spotkania z wyborcami w Kluczborku, w krytycznych słowach ocenił pracę prezesa Narodowego Banku Polskiego, Adama Glapińskiego. - Płakać się chce, jak człowiek widzi, kto w tak krytycznym momencie polskiej historii rządzi naszą walutą, finansami, naszą gospodarką - komentował lider Platformy Obywatelskiej.

- My dzisiaj słyszymy od pana Glapińskiego, że ludzie w Polsce (...) mają za dużo pieniędzy i za dużo wydają. I on to mówi poprzez kamery w twarz polskiej nauczycielce, która miesięcznie, jeśli znajdzie pracę w dwóch szkołach i będzie w stanie tam dojechać, dostanie na rękę 4 tys. zł. i każdego dnia patrzy, jak szybują ceny - powiedział były premier w Kluczborku.

Tusk nie zostawił suchej nitki na Adamie Glapińskim

Donald Tusk m.in. nawiązał do słów szefa banku centralnego z niedawnej konferencji prasowej - Jak on zaczął tłumaczyć, że rząd musi wydawać dużo pieniędzy, bo przecież to jest demokratyczny kraj, Hitler też wygrał wybory demokratycznie, bo też dawał dużo pieniędzy - to prezes NBP mówi o polskim rządzie swojego kolegi (Mateusza) Morawieckiego. Naprawdę coś tam się niepokojącego stało - skomentował przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Były premier nie zatrzymywał się w krytycznych słowach - Wieczorem można usłyszeć w telewizji Glapińskiego, który mówi: macie za dużo pieniędzy, za dużo wydajecie. I to jest główny problem według PiS i według prezesa banku dzisiaj w Polsce. Nie ma kryzysu - mówi, nic złego się nie dzieje, mamy wzrost gospodarczy - po chwili dodał.

- Tam naprawdę coś mu się w głowie dzieje, bo po chwili dodał, że ten wzrost jest aż za duży i że dobrze byłoby, żeby był mniejszy w Polsce - podsumował Donald Tusk.

Nie tylko Glapińskiemu się oberwało

W trakcie wiecu oberwało się także m.in. premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

- Są ludzie niekompetentni jak Sasin, zupełnie niesamodzielni jak Morawiecki i sprawiający wrażenie jak nie z tego świata, jak Glapiński. Oprócz tej niekompetencji i szaleństwa jest też metoda. Bo odwracanie się rządu PiS-u od Europy nie jest przypadkowe - podkreślał szef PO.

Spotkanie Donalda Tuska z wyborcami w Kluczborku szeroko opisywaliśmy w dzisiejszym artykule:

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna