Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Emeryci muszą uważać. Zmasowany atak oszustów na polskich seniorów
Jakub Franek
Jakub Franek 04.02.2023 19:22

Emeryci muszą uważać. Zmasowany atak oszustów na polskich seniorów

bomba
pixabay.com/beauty_of_nature, dobreprogramy.pl

Cyberprzestępcy po raz kolejny uderzają w emerytów. Tym razem próbują oni przekonać seniorów do kliknięcia ich linku przez zapewnianie, że zebrali oni ważne informacje na temat zmian w prawie. Strona, którą promują, może być bardzo niebezpieczna.

"Bombowe wideo"

Cyberoszuści cały czas znajdują nowe sposoby na nieuczciwy zarobek kosztem innych ludzi. Dziś nasza redakcja opisywała podszywanie się pod pracowników PKO BP, teraz pojawiają się doniesienia o nowej metodzie, która za cel wzięła emerytów.

Obecne informacje wskazują, że oszuści jak na razie ograniczają się do kobiet. Emerytki od razu mają stać się ofiarami socjotechniki, mającej na celu wywołać szok wśród odbiorców. Są atakowane tytułem "Emerytalna bomba roku 2023". Mail jest usłany linkami. Pod żadnym pozorem nie należy ich klikać!

dprogramymail
źródło: dobreprogramy.pl

Niebezpieczna zawartość

Cyberprzestępcy próbują przekonać emerytki, że rząd i media ukrywają przed nimi ważne informacje na temat emerytury. Próbują twierdzić, że mają dowody mówiące, jak należy przeciwdziałać obniżeniu świadczenia, a być może je znacząco podwyższyć — to perfidne oszustwo.

Linki prowadzą do strony, która jest blokowana przez większość zabezpieczeń. Bez ryzyka dla danych poufnych nie można powiedzieć, co znajduje się na niebezpiecznej stronie, ale prawdopodobnie jest to wideo i sfabrykowany formularz, którego celem jest wyłudzenie danych ofiary. Redakcja przypomina czytelnikom, że nie należy podawać swoich danych osobowych i danych konta bankowego na niesprawdzonych stronach.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: dobreprogramy.pl