Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Polska > Dziś o 17.00 w całym kraju zawyją syreny. Policja przekazała pilną informację
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 05.12.2023 09:59

Dziś o 17.00 w całym kraju zawyją syreny. Policja przekazała pilną informację

syreny
Piotr Molecki/East News

Komendant Główny Policji poinformował we wtorek nad ranem, że 5 grudnia o godzinie 17.00 w całym kraju rozlegnie się dźwięk policyjnych syren. Wszystko to ma związek z tragicznymi wydarzeniami ostatnich dni.

Maksymilian F. postrzelił dwóch policjantów we Wrocławiu

1 grudnia w piątek około godziny 22.42 na ul. Sudeckiej 90 we Wrocławiu Maksymilian F. postrzelił dwóch policjantów, którzy przewozili go celem osadzenia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności. 

44-latek postrzelił funkcjonariuszy w głowy. Policjanci w stanie krytycznym trafili do szpitala. W poniedziałek 4 grudnia przekazano tragiczne informacje - obaj funkcjonariusze zmarli.

Mroźna zima na dobre w całej Polsce. W tych regionach będzie nawet do -15 stopni

Dziś w całej Polsce zawyją policyjne syreny

W związku z tragedią Komendant Główny Policji podjął ważną decyzję, o której poinformowano we wtorek 5 grudnia nad ranem.

- Policjanci, pracownicy policji. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. 5 grudnia o godz. 17 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków - ogłosił. Komunikat pojawił się w mediach społecznościowych Polskiej Policji. 

W całym kraju zawyją syreny. Wszystko w związku ze śmiercią policjantów

Maksymilian F. został zatrzymany w sobotę kilka minut po godz. 9. Policjanci schwytali go po kilkugodzinnej obławie. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów. Grozi mu dożywocie. Wobec wczorajszej tragicznej informacji o śmierci funkcjonariuszy zarzuty najprawdopodobniej zostaną zmienione.

W sprawie wciąż pojawiają się niewiadome. Wyjaśniane jest między innymi to, jak mężczyzna zdołał przemycić broń do radiowozu. Dolnośląska Policja powołała specjalny zespół do wyjaśnienia szczegółów tej sprawy. - Decyzją komendanta wojewódzkiego policji został powołany zespół, w skład którego weszli najbardziej doświadczeni dolnośląscy policjanci, m.in. z komórek kryminalnych, konwojowych, szkoleniowych, doborowych - poinformowano.