Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zmarł drugi z policjantów postrzelonych przez Maksymiliana F. Policja właśnie to potwierdziła
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 04.12.2023 19:42

Zmarł drugi z policjantów postrzelonych przez Maksymiliana F. Policja właśnie to potwierdziła

policjant
policja.pl, goniec.pl

Polska Policja przekazała, że zmarł drugi z policjantów raniony przez Maksymiliana F. Opublikowany oficjalny komunikat. - Z wielkim żalem informujemy, że zmarł nasz Kolega Ireneusz, drugi z policjantów postrzelonych przez bandytę we Wrocławiu - czytamy w oświadczeniu.

Nie żyje drugi z policjantów raniony przez Maksymiliana F.

Zmarł drugi z policjantów postrzelonych przez Maksymiliana F. Polska Policja opublikowała komunikat, w którym przekazała tragiczne wiadomości.

- Z wielkim żalem informujemy, że zmarł nasz Kolega Ireneusz, drugi z policjantów postrzelonych przez bandytę we Wrocławiu - czytamy w krótkiej notatce Polskiej Policji we wpisie na portalu X.pl (dawniej Twitter). - Dzisiejszy dzień jest tragedią dla nas wszystkich... Obaj zostaną w naszych sercach i naszej pamięci na zawsze - dodali policjanci w poście na Facebooku. Wiadomość o śmierci drugiego z policjantów została przekazana około dwie godziny po poinformowaniu o pierwszym zgonie.

Będzie nowe świadczenie. Niektórym ZUS wypłaci ponad 3 tys. złotych

Polska Policja potwierdziła zgon drugiego policjanta

W poniedziałek 4 grudnia zmarli policjanci, którzy transportowali w nieoznakowanym radiowozie poszukiwanego listem gończym Maksymiliana F. W pewnym momencie mężczyzna sięgnął po broń i oddał w stronę funkcjonariuszy śmiertelne strzały.

ZOBACZ: 44-letni Maksymilian F. w rękach policji. Wiadomo, kto dostanie obiecane 100 tys. zł

Zarówno asp. szt. Daniel Łuczyński, jak i drugi z policjantów znajdowali się w stanie krytycznym w związku z postrzałem w głowę. Lekarze okazali się bezradni. Na ten moment nie są znane żadne szczegóły dotyczące wdrożonego procesu leczenia policjantów, jak i okoliczności ich zgonów.

Maksymilianowi F. grozi dożywocie

Polska Policja pogrążona jest w żałobie. - Komendant Główny Policji w imieniu policjantów i pracowników Polskiej Policji składa kondolencje i wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie - dodano w oficjalnym komunikacie informującym o śmierci drugiego z policjantów.

ZOBACZ: Co spotka w więzieniu 44-latka, który strzelał do policjantów? "Klawisz" postawił sprawę jasno

Maksymilian F. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa policjantów. W obliczu faktu, iż oboje postrzeleni funkcjonariusze zmarli, prokuratura podejmie najprawdopodobniej zmianę w kwestii kwalifikacji zarzucanych czynów. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.