Goniec.pl > Wiadomości > Dziennikarz zadał staruszkowi jedno pytanie, odpowiedź zaskakuje. Nagranie obiegło sieć
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 16.05.2023 14:01

Dziennikarz zadał staruszkowi jedno pytanie, odpowiedź zaskakuje. Nagranie obiegło sieć

senior
Goniec.pl

Jednym w Polsce żyje się lepiej, innym gorzej. Dziennikarz Gońca.pl postanowił zapytać pewnego starszego pana o jego opinię co do poziomu życia, nierozerwalnie powiązanego z rządzącymi naszym krajem politykami. Słowa seniora wprawiły jednak w osłupienie naszego reportera, a diagnoza naszego rozmówcy okazała się zaskakująca. 

Jak się żyje Polakom? Staruszek zareagował na pytanie dziennikarza

Debata odnośnie dobrobytu i poziomu życia w Polsce, szczególnie w odniesieniu do polskich seniorów, trwa od dawna. Wielu wyborców uważa, że polityka socjalna rządu, dodatkowe świadczenia trafiające na konta polskich emerytów to wystarczające argumenty, by wspierać obóz Zjednoczonej Prawicy. 

Z drugiej strony miliony Polaków uważa, że szalejąca inflacja, powszechna drożyzna, radykalne wzrosty rat kredytów itd. skutecznie niwelują “dodatki”, którymi obdarowuje nas partia rządząca. Najbliższą szansą na wyrażenie swojej opinii w kwestii zadowolenia, bądź jego braku, będą jesienne wybory parlamentarne w Polsce. 

W wysoce spolaryzowanym społeczeństwie, jakim są Polacy, zdania są bardzo podzielone. Reporter Gońca.pl, z mikrofonem w dłoni postanowił dowiedzieć się jak wygląda życie w naszym kraju, pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. 

Siostra Kamilka z Częstochowy podjęła decyzję, nie mogła inaczej. "Obiecałam bratu"

Staruszek odpowiedział na pytanie. "4 złote do emerytury dokładali"

Nasz dziennikarz zapytał starszego pana spacerującego po ulicy Warszawy o opinię w sprawie poziomu życia oraz jego zdanie odnośnie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Odpowiedź emeryta wprawiła jednak w osłupienie reportera Gońca.pl. 

-  Rząd ten bardzo dobrze rządzi. Ja jestem emerytem i teraz w marcu dostałem 250 zł., “trzynastka” - wymieniał senior. - Kiedy tak było za tamtego rządu? 4 złote do emerytury dokładali. Tak było - dodawał nasz rozmówca.

Padło pytanie o działanie polskiego rządu w celu upolitycznienia krajowych sądów. I w tej kwestii starszy pan miał wyrobioną opinię. - Nie panie. Nie upolitycznia sądów - sądy muszą być twarde. Rząd przestrzega prawa - słyszymy. 

 

Staruszek nie wytrzymał. "To są oszukańce!"

Na koniec padło pytanie do naszego rozmówcy o przewidywania w kwestii nadchodzących wyborów. Na stwierdzenie naszego reportera, że Prawo i Sprawiedliwość może przegrać, senior spoważniał. - Wszystko możliwe panie. Będą zabierać, kasować programy jak maluch plus, 500 plus. Tusk powiedział, że nie podwyższy stażu pracy emerytom, a podwyższył jak zaczął rządzić - usłyszeliśmy.

- To są oszukańce! Dobry jest teraz rząd i żeby on jeszcze dalej rządził, przez cztery lata - podsumował emeryt. Całość najlepiej zobaczyć samemu.

Źródło: Goniec.pl