Goniec.pl
Sebastian nie żyje

Facebook.com/SlaskaKWP

Nieoficjalne ustalenia. Dlatego mężczyzna zabił 11-letniego Sebastiana?

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Poszukiwania 11-letniego Sebastiana z Katowic trwały od soboty 22 maja br., a wczoraj służby przekazały tragiczne informacje o odnalezieniu zwłok chłopca. Po południu zatrzymano 41-letniego mężczyznę podejrzanego o zamordowanie dziecka. Media ustaliły nieoficjalne przyczyny zbrodni.

Sebastian w sobotę wieczorem był na placu zabaw, a następnie zniknął. Służby natychmiast rozpoczęły poszukiwania, a w niedzielę opublikowano wizerunek dziecka z prośbą o pomoc w jego odnalezieniu. Niestety, wczoraj wieczorem kraj obiegły tragiczne informacje.

11-letni Sebastian nie żyje

Zaginięcie 11-lateka z Katowic poruszyło mieszkańcami południowej Polski. Chłopiec spędzał sobotnie popołudnie na placu zabaw, miał wrócić do domu o godzinie 19:00, jednak wysłał mamie SMS-a z prośbą o przedłużenie tego czasu o pół godziny. Kobieta zgodziła się, jednak jej syn już nie wrócił do domu, ani nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

Poszukiwania Sebastiana ruszyły jeszcze w sobotę wieczór, a w niedzielę w akcję zaangażowano media. Służby udostępniły wizerunek zaginionego chłopca i poprosiły o pomoc w ustaleniu miejsca jego pobytu. Niestety, wkrótce kraj obiegły tragiczne informacje.

Policjanci na podstawie zapisu z lokalnego monitoringu wytypowali podejrzanego, który mógł wiedzieć, co stało się z 11-latkiem. W pobliżu placu zabaw kamery zarejestrowały samochód 41-letniego mężczyzny, który został następnie zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Jak podała redakcja portalu interia.pl, mężczyznę zatrzymano w niedzielę około godziny 17:00, a niedługo później służby odnalazły zwłoki 11-latka. Ciało dziecka znajdowało się kilka kilometrów od jego domu, a jego położenie zdradził funkcjonariuszom zatrzymany mężczyzna.

- Już pierwsze czynności doprowadziły śledczych do podejrzenia, że mężczyzna może być odpowiedzialny za uprowadzenie i zabójstwo nastolatka. Niestety, wkrótce kryminalni potwierdzili ten scenariusz, odnajdując w Sosnowcu ukryte ciało chłopca - przekazali śląscy policjanci na swoim profilu Facebokowym.

Nieoficjalnie: jest prawdopodobny motyw zabójstwa

41-latek miał zawieść zwłoki do nieopodal położonego Sosnowca swoim autem, które zarejestrowały w sobotę kamery monitoringu. Dziennikarze ustalili nieoficjalnie, że mężczyzna był znany lokalnej policji, a morderstwo chłopca mogło zostać dokonane na tle seksualnym.

Obecnie śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok Sebastiana. Ciało dziecka zostało zabezpieczone do badań, a służby prowadziły wczoraj oględziny miejsca ich odkrycia. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem prokuratury w Sosnowcu.

- Na jutro prokurator planuje doprowadzenie tego mężczyzny, ogłoszenie mu zarzutu i przesłuchanie. Po przesłuchaniu prawdopodobnie zostanie podjęta decyzja w przedmiocie zastosowania wobec niego środka zapobiegawczego - powiedział prok. Waldemar Łubniewski, rzecznik prokuratury z Sosnowca, w rozmowie z portalem interia.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • 30 maja TVP wyemituje koncert poświęcony twórczości Krawczyka. Na scenie pojawi się jego hologram

  • Ruszyła zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka

  • Na półwyspie Helskim trwa inwazja owadów

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia

undefined

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >