Goniec.pl > Wiadomości > Dramat w markecie budowlanym. Nie żyje jedna osoba, druga walczy o życie w szpitalu
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 19.04.2023 19:18

Dramat w markecie budowlanym. Nie żyje jedna osoba, druga walczy o życie w szpitalu

Ambulans, straż pożarna
Iberion (zdjęcie ilustracyjne)

To tragicznego wypadku doszło w markecie budowlanym w Sierpcu (woj. mazowieckie). Winda towarowa przygniotła dwóch mężczyzn, którzy wykonywali prace naprawcze. Jeden z nich nie żyje, drugi został przewieziony do szpitala.

Tragedia w Sierpcu

Do tragedii doszło w woj. mazowieckim. W jednym ze sklepów w Sierpcu winda towarowa spadła na poziom -1. W jej szybie było dwóch mężczyzn, którzy prowadzili prace naprawcze. 

- Około godziny 15:30 w jednym ze sklepów budowlanych w Sierpcu z nieustalonych jeszcze przyczyn winda towarowa spadła na pracowników. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba zginęła, a jedna jest ranna - przekazała Wirtualnej Polsce asp. Katarzyna Krukowska z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. 

Edyta Golec potrzebuje pomocy w pewnej sprawie. Mąż nie ma do niej cierpliwości

Jeden mężczyzna nie żyje, drugi został ranny

Jeden z mężczyzn nie przeżył mimo podjętej wobec niego natychmiastowej reanimacji. Asp. Krukowska dodała, że stan drugiego z nich nie jest jeszcze znany. Został przewieziony do szpitala, gdzie przechodzi szczegółowe badania. 

Na miejscu trwają czynność policji prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sierpcu. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tej tragedii.

Wypadki w windach to nie rzadkość

Wypadki w szybach windowych to niestety nie rzadkość. W sierpniu ub. roku doszło do tragedii na budowie w Toruniu. 46-letni pracownik wpadł do szybu windy i niestety nie udało się go uratować. Z kolei 2021 roku w jednym z wieżowców na osiedlu Czechów w Lublinie mężczyzna wpadł do szybu i z wieloma obrażeniami ciała przewieziono go do szpitala. Mieszkańcy twierdzili, że winda często ulegała awariom, a mimo to nikt nie zainteresował się jej naprawą.

Źródło: Wirtualna Polska