Goniec.pl
Donald Tusk odpowiedział Kaczyńskiemu. Słowa prezesa na temat jego psychiki uznał za "złośliwości"

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk odpowiedział Kaczyńskiemu. Słowa prezesa na temat jego psychiki uznał za "złośliwości"

23 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Zabawa w polityczny ping-pong między Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem dopiero się rozkręca. Po tym, jak prezes PiS "zdiagnozował" swojego odwiecznego konkurenta na antenie Telewizji Polskiej, ten nie pozostał mu dłużny. Szef Platformy Obywatelskiej stwierdził, że "inteligent z Żoliborza" nie zachował się najlepiej i oddał mu palmę pierwszeństwa w pojedynku o to, kto pierwszy wywołał w Polsce wojnę domową.

Wystarczy jedno zdanie wypowiedziane przez Jarosława Kaczyńskiego, aby sprowokować Donalda Tuska do reakcji odwetowej. Trwające od ponad 17 lat zawiłe relacje między politykami to materiał na dobrej klasy telenowelę, w której pełno nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Holecka Kaczyński

Ekspertka mowy ciała o wywiadzie Danuty Holeckiej z Jarosławem Kaczyńskim. "Flirt w TVP?"

CZYTAJ DALEJ

Liderzy dwóch największych partii w Polsce czerpią nadzwyczajną przyjemność z wbijania sobie nawzajem ostrych szpilek, po których pozostaje trwały ślad. Miłych słów nie szczędzą sobie zwłaszcza od kiedy Tusk wrócił z Brukseli i postanowił na nowo rzucić Kaczyńskiemu rękawicę.

W pojedynku na uprzejmości trudno wskazać zdecydowanego zwycięzcę, gdyż słowa prezesa PiS o "rosyjskiej agenturze" Tuska konkurują z tymi równie surowymi, wypowiedzianymi przez szefa PO o "człowieku, który zniszczył gospodarkę".

Szczególnie bolesnym dla Kaczyńskiego musiało być stwierdzenie byłego premiera z lat 2007-2014 o tym, że nie żywi on do swojego konkurenta żadnych uczuć. Zadra, jaka utkwiła wówczas w sercu najsłynniejszego polskiego bliźniaka, spowodowała, że do dziś nie potrafi on pozostawać w tej kwestii obojętny.

Prezes PiS straszy wojną domową

Gdyby policzyć, jakiego słowa najczęściej używają politycy Zjednoczonej Prawicy, na szczycie listy z pewnością znalazłoby się odmieniane przez wszystkie przypadki nazwisko szefa PO. Podobne zjawisko można tez zaobserwować w prorządowej TVP, która czyni Tuska głównym bohaterem niemal każdego wydania "Wiadomości".

Ostatnio politykowi z Sopotu pozwolono także "zaistnieć" podczas specjalnego odcinka "Gościa Wiadomości", w którym Danuta Holecka przeprowadziła medialną ustawkę z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Odchodzący z rządu wicepremier ds. bezpieczeństwa postraszył w telewizyjnym studiu, że jego odwieczny rywal szykuje w Polsce coś w rodzaju wojny domowej. Dodał również, że jest to najprawdopodobniej wynik szoku, jaki przeżył, gdy stracił władzę i który doprowadził do "głębokich zmian psychicznych".

Gdyby jednak ktoś uznał, że dramatyzmu było w tej wypowiedzi zbyt mało, a poziom grozy nie osiągnął pożądanego poziomu, prezes PiS pospieszył jeszcze z ostrzeżeniem, że głosowanie na opozycję może skończyć się fatalnie.

- Apelowanie do Donalda Tuska i jemu podobny jest kompletnie bezsensowne. To jest pewien stan psychiczny - skwitował, dając wyraz temu, jak bardzo martwi się o losy kraju.

Jarosław Kaczyński i sondaż przedwyborczy, duże problemy PiS

Sondaż wyborczy to żółta kartka dla PiS. Przed Jarosławem Kaczyńskim ogromne wyzwanie

CZYTAJ DALEJ

Donald Tusk o Kaczyńskim: "Inteligent z Żoliborza"

Równie zatroskany o losy Polski, ale mający zupełnie inną receptę na naprawę ojczyzny Donald Tusk musiał z wypiekami na twarzy śledzić reżimową telewizję we wtorkowy wieczór, bo słowa prezesa trafiły do niego szybciej niż postulaty strajkujących pielęgniarek w 2011 roku.

Szef PO, z typową dla siebie swadą, oświadczył, że był "lekko zaskoczony" słysząc na swój temat podobne "złośliwości". Dalej jednak nie był już tak łaskawy dla swojego rywala.

- Inteligent z Żoliborza, żeby w taki sposób polemizował ze swoim głównym oponentem, to nie najlepiej o nim świadczy - stwierdził.

- To jest generalnie stygmatyzowanie wielu ludzi. Używanie medycznych, psychiatrycznych terminów w walce politycznej po to, żeby kogoś bardzo dotknąć, stygmatyzować, z tym należy być bardzo ostrożnym - dodał.

Na koniec, nieco zniechęcony, zaznaczył, że "nie chce komentować każdej głupoty", która pada z ust prezesa Kaczyńskiego i przypomniał, że nie kto inny, jak właśnie prezes PiS jest inspiratorem toczonej od wielu lat w Polsce wojny domowej.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Onet, Goniec.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Sinice powróciły nad wodę, sanepid ostrzega, są pierwsze zamknięte kąpieliska

Wiadomości

Sinice straszą urlopowiczów. Pierwsze miejsca z zakazem kąpieli od sanepidu już są [MAPA]

Czytaj więcej >
Krystyna Pawłowicz pożaliła się na Twitterze. Była posłanka wyrzekła się członkostwa w prestiżowej grupie

Wiadomości

Krystyna Pawłowicz pożaliła się na Twitterze. Była posłanka wyrzekła się członkostwa w prestiżowej grupie

Czytaj więcej >
Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Wiadomości

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

W 2023 roku emerytury i renty pójdą znacząco w górę. Sprawdź, ile zyskasz na waloryzacji

Czytaj więcej >
Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Wiadomości

Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Czytaj więcej >
Wielkopolska: Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Czytaj więcej >