Goniec.pl
Pożar w fabryce farb i lakierów w Moskwie

nexta.tv

Kolejny pożar w Rosji. Płonie fabryka farb i lakierów, toksyczny dym widoczny jest z daleka

23 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Ciąg tajemniczych i poważnych pożarów w Rosji nadal trwa. W Elektrougli doszło do pożaru w fabryce farb i lakierów. Płonęło kilka tysięcy metrów kwadratowych. Toksyczny dym widoczny jest z daleka.

Seria poważnych pożarów w Rosji. Władimir Putin na liście swoich problemów tuż obok braku sukcesu w trwającej od 24 lutego trzydniowej "wojskowej operacji specjalnej" dopisać kolejne tysiące metrów kwadratowych strawionych przez ogień.

Holecka Kaczyński

Ekspertka mowy ciała o wywiadzie Danuty Holeckiej z Jarosławem Kaczyńskim. "Flirt w TVP?"

CZYTAJ DALEJ

Płonie fabryka farb i lakierów w rosyjskim Elektrougli. Rosjanie mieszkający w pobliżu znaleźli się w ogromnym niebezpieczeństwie. Mowa nie o ogniu trawiącym ogromną halę, ale o toksycznym dymie widocznym z daleka.

Rosja: kolejny poważny pożar hali, tym razem płoną farby i lakiery

Drugi raz w tym miesiącu Rosjanie walczą z dramatycznych rozmiarów pożarem. Wszyscy okoliczni mieszkańcy nie tylko nie powinni wychodzić na zewnątrz, ale również zadbać o szczelne zamknięcie okien.

Dotychczas wiadomo, że pożar fabryki farb i lakierów w Elektrougli pochłonął już kilka tysięcy metrów kwadratowych. Władimir Putin wolałby załatwić sprawę zgodnie ze starą szkołą KGB, czyli wyciszyć sprawę i udawać, że nie ma żadnych problemów, ale białoruski niezależny serwis NEXTA potwierdził gigantyczny pożar.

Dym z pożaru fabryki farb i lakierów widoczny jest z daleka. Jest to o tyle kluczowe, że Elektrougla to miasto w obwodzie moskiewskim, a więc w dużym skupisku ludzi, którzy wyposażeni w telefony komórkowe są w stanie uwiecznić słup ciemnego dymu.

Aleksandr Łukaszenka wyjaśnił, że to nie Rosja jest zagrożeniem, a Polska

Aleksandr Łukaszenka wyjaśnił, że to nie Rosja jest zagrożeniem, a Polska. Dyktator "ujawnił prawdę"

CZYTAJ DALEJ

Władimir Putin tego nie ukryje, nagranie z pożaru trafiło do sieci

- W mieście Elektrougli w obwodzie moskiewskim płonie fabryka farb i lakierów. Pożar rozprzestrzenił się na powierzchni 2,4 tys. metrów kwadratowych - napisała na Twitterze NEXTA.

Do wpisu dodano nagranie sprzed bram płonącej fabryki. Widać na nim kłęby czarnego dymu, ale to, co jest najgroźniejsze, pozostaje niewidoczne dla oka. Dym powstały w wyniku pożaru farb i lakierów jest toksyczny, więc pozostaje mieć nadzieję, że autor nagrania był wyposażony w zabezpieczenie przed toksynami unoszącymi się w powietrzu.

Kolejny taki pożar w Rosji

Pożar w fabryce w Elektrougli nie jest odosobnionym przypadkiem. Podobnie, jak tajemniczo "najbardziej elitarne i najlepiej wyposażone wojsko" nie może poradzić sobie z obywatelami Ukrainy, którzy sięgnęli po broń, tak Moskwa nie jest w stanie doprowadzić niewyjaśnioną dotychczas serią groźnych pożarów w strategicznych punktach kraju.

W połowie czerwca również w obwodzie moskiewskim i także w fabryce farb oraz lakierów pojawił się ogień. Zachodnie media w odniesieniu do tego wydarzenia wskazywały na "podejrzane eksplozje" poprzedzające pożar.

Nadleśnictwo Koło znalazło w lesie pojemniki z nieznaną substancją, pilna akcja służb

Porażające odkrycie w lesie, wezwano specjalistyczną jednostkę chemiczną. "Pojemniki wyglądają, jakby były odkopane i dopiero przetransportowane"

Leśniczy z Wielkopolski patrolował teren, gdy zauważył, że na łące ukrytej wśród drzew ktoś porzucił pojemnik z nieznaną substancją. Szybko okazało się, że "prezentów" jest więcej. - W wizualnej ocenie leśniczego, który dziś rano odkrył zdarzenie, jest to substancja niebezpieczna - przekazało Nadleśnictwo Koło. Natychmiast wezwano specjalistyczną jednostkę chemiczną. fot. Nadleśnictwo Koło

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • 500 plus zamieni się w 700 plus? Wiceminister finansów ujawnił plany rządu

  • Iga Świątek i jej tajemnica sukcesu. Trenerzy zdradzają szczegóły. "Pozory mylą"

  • Sondaż wyborczy to żółta kartka dla PiS. Przed Jarosławem Kaczyńskim ogromne wyzwanie

Źródło: nexta.tv, interia

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wiadomości

Mariusz Błaszczak miał pochwalić się nowym zakupem dla wojska. Wyszła kryptoreklama Disney+

Czytaj więcej >
Sinice powróciły nad wodę, sanepid ostrzega, są pierwsze zamknięte kąpieliska

Wiadomości

Sinice straszą urlopowiczów. Pierwsze miejsca z zakazem kąpieli od sanepidu już są [MAPA]

Czytaj więcej >
Krystyna Pawłowicz pożaliła się na Twitterze. Była posłanka wyrzekła się członkostwa w prestiżowej grupie

Wiadomości

Krystyna Pawłowicz pożaliła się na Twitterze. Była posłanka wyrzekła się członkostwa w prestiżowej grupie

Czytaj więcej >
Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Wiadomości

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

W 2023 roku emerytury i renty pójdą znacząco w górę. Sprawdź, ile zyskasz na waloryzacji

Czytaj więcej >
Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Wiadomości

Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Czytaj więcej >