Goniec.pl

ODD ANDERSEN/AFP/East News

Der Spiegel: Niemcy wstrzymują certyfikację gazociągu Nord Stream 2

22 Lutego 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" poinformował o rzekomej decyzji Federalnego Ministerstwa Gospodarki o wstrzymaniu certyfikacji gazociągu Nord Stream 2. Ma to być odpowiedź na uznanie przez prezydenta Rosji Władymira Putina niepodległości donbaskich "republik ludowych" i wkroczenie rosyjskich wojsk na teren wschodniej Ukrainy.

Wzbudzający kontrowersje rurociąg jest już zbudowany, jednak wciąż oczekuje na zatwierdzenie przez organy regulacyjne Niemiec i Unii Europejskiej. Jak podaje "Der Spiegel" o wycofanie pierwotnie pozytywnego certyfikatu miał wnioskować niemiecki minister  gospodarki i ochrony klimatu.

"Der Spiegel": "Niemcy wstrzymują certyfikację gazociągu Nord Stream 2"

Z uzyskanych przez dziennikarzy niemieckiego tygodnika informacji ma wynika, że we wtorek rano minister Habeck listownie polecił podległej mu Federalnej Agencji ds. Sieci wycofanie pierwotnie pozytywnego certyfikatu dla Nord Stream 2. Dokument został wydany pod koniec października zeszłego roku przez poprzedni rząd Niemiec. – Zatwierdzenie bez tego certyfikatu nie jest możliwe – twierdzą przedstawiciele środowiska ministerialnego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Certyfikat zapewnia o bezpieczeństwie dostaw gazu ziemnego w Niemczech. Po poniedziałkowej decyzji Władimira Putina i eskalacji konfliktu we wschodniej części Ukrainy Federalne Ministerstwo Gospodarki ma zamiar ponownie przyjrzeć się wpływowi wydarzeń geopolitycznych na bezpieczeństwo tych dostaw.

Do wstrzymania prac nad Nord Stream 2 wzywał także Jacek Sasin

O tym, że wstrzymanie projektu Nord Stream 2 powinno być jedną z pierwszych sankcji nałożonych na Rosję w związku ze zbrojnym wkroczeniem na teren wschodniej Ukrainy, wspominał we wtorek na swoim Twitterze także wicepremier Jacek Sasin. Nałożenie dotkliwych sankcji na kraj Władimira Putina zapowiedział również prezydent USA, Joe Biden.Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że danie Kremlowi narzędzi szantażowania Europy donikąd nie prowadzi. Zakończenie projektu Nord Stream 2 powinno być jedną z pierwszych sankcji wobec Rosji – grzmiał na Twitterze Jacek Sasin.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Der Spiegel/Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Prezenter załamał się na wizji. Mężczyzna nie wytrzymał: "Drogi Boże, pomóż im!"
Czytaj więcej >

Świat

USA. Kobieta rzuciła się z nożem na 27-letniego sąsiada. Powód kłótni zaskakuje
Czytaj więcej >

Wiadomości

55-latek doświadczył śmierci klinicznej. Opowiedział, co widział
Czytaj więcej >

Wiadomości

7 i 9-latek uduszeni w sypialni, matka została powieszona. "Byli normalną rodziną"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lekarze podejrzewali, że bije własne dziecko. Prawda okazała się być równie dramatyczna
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]