Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek na A4, nie żyją 4 osoby. W akcji służby ratownicze
Monika Majko
Monika Majko 22.02.2022 08:51

Tragiczny wypadek na A4, nie żyją 4 osoby. W akcji służby ratownicze

lpr
Pixabay.com erwin66as

Do tragedii na autostradzie A4 doszło we wtorkowy poranek na odcinku między Brzeskiem i Tarnowem. Jak potwierdził w rozmowie z nami rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń, w wypadku busa zginęły cztery osoby.

Bus z pasażerami wypadł z toru jazdy i uderzył w barierki energochłonne na wysokości miejscowości Łętowice, na jezdni w stronę Rzeszowa. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano służby ratunkowe.

- Kierujący pojazdem Fiat Ducato uderzył w naczepę tira, jadącego w tym samym kierunku. Następnie odbił się i uderzył w barierki - przekazał nam rzecznik prasowy KWP w Krakowie.

Wypadek na A4. Nie żyją 4 osoby

Do akcji ratunkowej skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mł. insp. Sebastian Gleń potwierdził, że w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosło trzech pasażerów busa.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Ratownicy podjęli resuscytację czwartej osoby, jednak nie zdołano przywrócić jej funkcji życiowych. Rzecznik KWP Kraków potwierdził, że wszystkie ofiary wypadku były pasażerami busa i obywatelami Polski.

Jeden pas jezdni został czasowo wyłączony z ruchu

Na razie nie wiadomo, co doprowadziło do tragedii. Policja wciąż bada okoliczności i przyczyny zdarzenia, a ruch na małopolskiej autostradzie jest chwilowo utrudniony. Płynność na drodze ma zostać przywrócona około godziny 9:00.

- Jeden pas jest drożny na Rzeszów, a drugi unieruchomiony - przekazał mł. insp. Sebastian Gleń

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl