Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dariusz Szpakowski pożegnał się z fanami. Smutne słowa po ostatnim gwizdku finału MŚ
Jakub Franek
Jakub Franek 18.12.2022 22:17

Dariusz Szpakowski pożegnał się z fanami. Smutne słowa po ostatnim gwizdku finału MŚ

EN 01392630 0070
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dariusz Szpakowski nie będzie już komentował mistrzostw świata. Legendarny komentator sportowy po meczu finałowym Argentyna-Francja pożegnał się z fanami. Nie wyklucza, że zrelacjonuje jeszcze jakieś inne zawody, ale z mundialem pożegnał się już na zawsze.

Piłkarskie emocje na katarskim stadionie

To był już 12. komentowany mundial w karierze Dariusza Szpakowskiego. Jego głos był już od lat kojarzony z rozgrywkami piłkarskimi na najwyższym poziomie - jego rozpoznawalność była na tyle wysoka, że angażowano go często do komentowania fikcyjnych wydarzeń sportowych w filmach i grach komputerowych. Jednakże Dariusz Szpakowski zawsze najbardziej się spełniał podczas mistrzostw świata. Jego głos podczas ostatniego meczu był przepełniony emocjami.

- Vamos Argentina! 36 lat to na czekali. Na koniec powiem jedno: Messi vs. Mbappe. Magia. Mistrzostwo Argentyny. To było coś niezapomnianego - mówił na koniec meczu o tytuł mistrza świata. - Ten dzień 18 grudnia przechodzi do historii. Pożegnanie mistrza, piłkarskiego geniusza. Lionel, jesteś wielki. Chylimy czoła przed Argentyną, ale też przed Francją. Jakże piękne, godne pożegnanie z mistrzostwami świata. Messi zrobił to z przytupem.

Pożegnanie z widzami

Podobnie jak Messi, Dariusz Szpakowski kończy już swoją przygodę z mistrzostwami świata. Na sam koniec transmisji postanowił pożegnać się z fanami.

- Żegnam telewidzów programu 1. Mój ostatni finał mistrzostw świata. Ale jeszcze nie odkładam mikrofonu. Dziękuję państwu za wspaniale chwile, za 12 mistrzostw świata. Nie mówię żegnaj, ale do widzenia, do usłyszenia, cześć. Przepraszam za wszelkie pomyłki, przejęzyczenia. Ale bycie w pańskich domach było zaszczytem, przyjemnością. Z finału mistrzostw świata - halo, Warszawa - powiedział Dariusz Szpakowski po ostatnim gwizdku.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: