Goniec.pl > Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa świata to zazwyczaj międzynarodowe rozgrywki sportowe otwarte dla najlepszych zawodników lub drużyn z całego świata, reprezentujących ich państwa, a wygrana takiego wydarzenia będzie uważana za najwyższe lub prawie najwyższe osiągnięcie w sporcie lub dyscyplinie.

EN 01392630 0070
18.12.2022 22:17 Dariusz Szpakowski pożegnał się z fanami. Smutne słowa po ostatnim gwizdku finału MŚ

Dariusz Szpakowski nie będzie już komentował mistrzostw świata. Legendarny komentator sportowy po meczu finałowym Argentyna-Francja pożegnał się z fanami. Nie wyklucza, że zrelacjonuje jeszcze jakieś inne zawody, ale z mundialem pożegnał się już na zawsze.

Pożar w Katarze: gęsty dym było widać z daleka
26.11.2022 13:42 Mundial 2022. Pożar w Katarze. Gęsty, czarny dym widoczny był z kilku kilometrów

Mundial 2022. Pożar w Katarze. Kłęby czarnego dymu zdominowały błękitne niebo w mieście Lusajl. Ogień pojawił się na wyspie, która znajduje się zaledwie około trzech kilometrów od stadionu, gdzie o 20 zaplanowano mecz Argentyna-Meksyk. Groźnie wyglądający pożar w Katarze, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. W mieście Lusajl pojawiły się płomienie i gęsty, czarny dym.W sieci pojawiły się zdjęcia oraz nagrania dokumentujący pożar w Katarze. Pierwsze doniesienia wskazywały, że ogień trawi budynek nieopodal jedne z wiosek, gdzie mieszkają kibice.

Skandaliczny gest Rosjanina na kartingowych MŚ. Pokazał nazistowski salut podczas hymnu
11.04.2022 09:55 Skandaliczny gest Rosjanina na kartingowych MŚ. Pokazał nazistowski salut podczas hymnu

Oburzającego zachowania dopuścił się Artiom Sewerukhin podczas mistrzostw świata w kartingu. Rosjanin, który zajął najwyższe miejsce na podium, pokazał nazistowski salut, co wywołało ogromną burzę.Mija ponad miesiąc, odkąd Rosja zaatakowała terytorium Ukrainy. Wielu Rosjan karmionych jest propagandą o specjalnej operacji wojskowej i denazyfikacji naszych sąsiadów. W rzeczywistości na rozkaz Władimira Putina wojska wkroczyły na terytorium Ukrainy i mordują ludność cywilną. Reprezentacje Federacji Rosyjskiej zostały w związku z tym wykluczone z wielu międzynarodowych rozgrywek - nie dotyczy to jednak sportowców indywidualnie.Do gorszących scen doszło po mistrzostwach świata w kartingu, w których najlepszym okazał się Artiom Sewerukhin, który reprezentował szwedzki team Ward Racing. Rosjanin startował w zawodach pod włoską flagą. Podczas odgrywania włoskiego hymnu Sewerukhin, wyjątkowo rozbawiony, pokazał nazistowski salut. Zachowanie zawodnika jest nie do obrony, gdyż całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery telewizyjne.Kibice byli zniesmaczeni, a samo nagranie szybko pojawiło się w mediach społecznościowych organizatorów mistrzostw, którzy już zablokowali możliwość dodawania komentarzy.Społeczność kartingowa domaga się nawet dożywotniej dyskwalifikacji dla Sewerukhina. To, co zrobił Rosjanin, było niedopuszczalne. Teraz wszystko zależy jednak od FIA. Międzynarodowa Federacja Samochodowa jeszcze nie podjęła decyzji w tej sprawie.