Goniec.pl > Polska > Danuta Holecka tuż przed północą usłyszała w studio wyborczym TVP śpiew. Niecodzienne zachowanie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 16.10.2023 08:29

Danuta Holecka tuż przed północą usłyszała w studio wyborczym TVP śpiew. Niecodzienne zachowanie

Danuta Holecka studio TVP
screen TVP, wydanie z dn. 15.10.2023

Nietypowe sceny w studiu wyborczym TVP. Danuta Holecka była świadkiem niecodziennego zachowania posła PSL Marka Sawickiego. Kandydat Trzeciej Drogi muzycznym akcentem przerwał wypowiedź Joanny Lichockiej z PiS. Tego widzowie nie mogli się spodziewać.

Zaskakujące sceny w studiu wyborczym TVP, wszystko działo się tuż przed północą

Danuta Holecka była gospodynią studia wyborczego TVP. Dziennikarka prowadząca Wiadomości TVP w niecodzienny sposób prowadziła dyskusje i część widzów sugerowała, iż jest to reakcja na wstępne wyniki wyborów 2023 wskazujące, że to opozycja posiada większość w Sejmie.

Widzowie TVP nieustannie jednak słyszeli, że to PiS wygrało wybory. Ani Danuta Holecka, ani przedstawiciele PiS nie informowali jednak, że wygrane wybory to nawet w koalicji z Konfederacją nie dają możliwości dalszego rządzenia partii Jarosława Kaczyńskiego. 

Widzowie TVP zwrócili jednak uwagę na nietypowe sceny w programie Danuty Holeckiej. Politycy wyszli poza ramy i wprawili w osłupienie dosłownie wszystkich tuż przed północą.

Niepokojące doniesienia z Białegostoku. "Miała dzwonić do komisarza wyborczego i na policję "

Danuta Holecka nie mogła się tego spodziewać

Wszystkie najważniejsze telewizje prowadziły własny wieczór wyborczy i informowały widzów o wstępnych wygiajch wyborów 2023. TVP nie było wyjątkiem, jednak tylko w Telewizji Polskiej nieustannie podkreślano “zwycięstwo” PiS.

ZOBACZ: "Wiadomości" TVP miały poważny kłopot. Wszystko przez ciszę wyborczą

Tuż przed końcem wieczora wyborczego prowadzonego przez Danutę Holecką głos zabrała posłanka PiS Joanna Lichocka. Polityczka znana z pokazywania środkowego palca w Sejmie zwróciła się do widzów z jednoznacznym przekazem.

- Proszę państwa, PiS wygrało wybory. Czekamy na ostateczne wyniki. Będziemy podejmować działania do tworzenia rządu na kolejną kadencję. Bardzo dziękuję wszystkim za głosy - mówiła posłanka PiS. Jeszcze zanim padły ostatnie słowa widzowie usłyszeli… śpiew. Wydobywał się on z ust kandydata Trzeciej Drogi Marka Sawickiego z PSL. Wybór utworu nie był przypadkowy.

Posłanka PiS usłyszała w studiu TVP utwór Mieczysława Fogga

Muzyczny koniec wieczoru wyborczego w TVP jednoznacznie sugeruje, iż opozycja wierzy, iż końcowe wyniki wyborów 2023 potwierdzą odsunięcie PiS od władzy. Marek Sawicki przerwał posłance Joannie Lichockiej… śpiewając utwór Mieczysława Fogga pt. “Ostatnia niedziela”.

ZOBACZ: Podlaskie. Chciał wziąć udział w wyborach. Z lokalu trafił prosto do aresztu

Wymowne słowa piosenki wskazujące, że PiS w niedzielę 15 października rozstaje się z władzą, zaskoczyły nie tylko widzów, ale nawet samą Danutę Holecką. W sieci fragment wydania, gdy posłanka PiS zagłuszana jest przez śpiewającego kandydata Trzeciej Drogi, bije rekordy popularności.

Źródło: tvp