Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Danuta Holecka nagle zwróciła się do widzów. "Prosimy o jeszcze"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.05.2024 21:03

Danuta Holecka nagle zwróciła się do widzów. "Prosimy o jeszcze"

Danuta Holecka
fot. YouTube/Telewizja Republika ("Dzisiaj" 22.05.24)

Danuta Holecka w środę 22 maja w wieczornym programie informacyjnymi Telewizji Republika "Dzisiaj" ponownie zwróciła się z szerokim uśmiechem do widzów. Podziękowała za otrzymane dotychczas wsparcie i zaapelowała o więcej. Stacja stara się bowiem o koncesję. - Telewizja Republika chce być w każdym polskim domu - podkreśliła Holecka. 

Danuta Holecka zwróciła się do widzów

Zanim jednak Danuta Holecka poprosiła widzów o wsparcie w walce o koncesję dla Telewizji Republika, przekazała kilka najważniejszych informacji z minionej doby. Już w pierwszym materiale środowego wydania "Dzisiaj" jasno zaakcentowała, że premier Donald Tusk, pomimo obecności w Sejmie unikał rolników i nie znalazł czasu na spotkanie. Ci zakończyli swój protest okupacyjny.

Część z nich trafiła do szpitali, części udzielono pomocy medycznej w karetce. Ich jedynym postulatem było spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem i wyznaczenie terminu na rozmowę ze wszystkimi organizacjami rolniczymi - mówiła Holecka.

Prowadząca podkreśliła, że czas dla rolników znalazł prezydent Andrzej Duda, obecny podczas dzisiejszego posiedzenia parlamentu. 

Awantura u Moniki Olejnik. Musiała powstrzymywać gości

Danuta Holecka dziękuje za wsparcie "nie do przecenienia"

Danuta Holecka w trakcie programu "Dzisiaj" w środowy wieczór podkreśliła, że Telewizja Republika "chce być w każdym polskim domu".

Dlatego zarząd naszej stacji złożył wniosek o koncesję ogólnopolską do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chcemy się rozwijać dla państwa i bardzo dziękujemy naszym widzom za wsparcie. Ono jest dla nas bardzo ważne, wręcz nie do przecenienia. To wsparcie płynie do nas z różnych stron. Prosimy więc o jeszcze - mówiła zadowolona Holecka.

ZOBACZ: Danuta Holecka czekała do ostatniej chwili. Nagle wygłosiła komunikat

Była gwiazda "Wiadomości" zaznaczyła, że widzowie mogą pomóc stacji w walce o upragnioną koncesję, wysyłając w tej sprawie petycję poparcia. Wyrecytowała także dokładny adres mailowy, na jaki należy wysyłać wnioski.

Telewizja Republika ubiega się o koncesję i prosi o wsparcie

Po chwili wyemitowano materiał, w którym pracownicy Telewizji Republika informują, że stacja zamierza "ubiegać się o miejsce na multipleksie". 

Żeby zerwać z dyktaturą postkomunistycznych i niemieckich mediów w naszym kraju - mówiła w reportażu Danuta Holecka. - Nie dokonamy tego sami. Potrzebujemy do tego wsparcia państwa, naszych widzów - dodawał Michał Rachoń.

Na koniec materiału szef stacji Tomasz Sakiewicz podsumował wszystko krótko: "Włącz prawdę".

ZOBACZ: Danuta Holecka i Telewizja Republika mają problem. Czasu coraz mniej

W tym toku konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na dwa wolne miejsca na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej cieszy się większą popularnością niż przed rokiem. W najbliższych dniach poznamy ostateczną listę chętnych.

Lista wkrótce zostanie opublikowana. Czekamy jeszcze na ewentualne wnioski, które być może były wysyłane pocztą tradycyjną i mogą spłynąć do biura KRRiT w najbliższym czasie – przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.