Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Danuta Holecka czekała prawie do końca "Wiadomości". Zaapelowała do widzów
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 07.09.2023 20:57

Danuta Holecka czekała prawie do końca "Wiadomości". Zaapelowała do widzów

Danuta Holecka "Wiadomości" TVP
Źródło: “Wiadomości” wyd. z dn. 7.09.2023

W czwartkowym (7 września) wydaniu “Wiadomości” Danucie Holeckiej towarzyszył wyjątkowo dobry humor. Prezenterka mediów publicznych zdawała się w ogóle nie przejmować aferą wywołaną wokół jej redakcyjnego kolegi Michała Adamczyka i zaprezentowała widzom szeroki uśmiech. Wszystko dlatego, że po raz kolejny w ostatnich dniach miała do przekazania radosną nowinę. “Fakty” i “Wydarzenia” musiały być wściekłe.

Wielka afera gwiazdy TVP

“Wiadomości” mierzą się z ogromnym kryzysem wizerunkowym. Po ujawnieniu informacji Onetu na temat niechlubnej przeszłości jednej z głównych twarzy sztandarowego serwisu TVP, Michała Adamczyka, Telewizja Polska ma naprawdę twardy orzech do zgryzienia i póki co nie wie chyba, co z nim zrobić.

Zawiedzeni mogli poczuć się więc ci, którzy liczyli na jakiekolwiek odniesienie się telewizji publicznej do zaprezentowanych doniesień. W czwartkowym wydaniu programu o 19:30 o aferze nie usłyszeliśmy nic a nic. Było natomiast po raz kolejny o wspaniałych wynikach TVP. Danuta Holecka nie kryła satysfakcji.

ZUS czeka na dokumenty do końca września. Bez tego nie dokona wypłaty

"Wiadomości" i tak świętują kolejny sukces

- Chcieliśmy podziękować za to, że jesteście Państwo z nami. To dzięki naszym widzom rośnie oglądalność informacji w Telewizji Polskiej - taki komunikat mogliśmy usłyszeć w czwartek z ust prowadzącej “Wiadomości”.

Zgodnie z przedstawionymi przez prezenterkę danymi, w okresie od 1 sierpnia do 6 września rdr. widownia “Wiadomości” wzrosła o ponad 3 proc., podczas gdy “Fakty” straciły w tym czasie 2 proc. widowni, a “Wydarzenia” Polsatu niecały procent.

Bez tytułu2 (95).jpg
Źródło: “Wiadomości” wyd. z dn. 7.09.2023

Konkurencja daleko w tyle

Na tym jednak nie koniec, bo twarz “dobrej zmiany” w mediach publicznych pochwaliła się również wspaniałymi wynikami dynamiki oglądalności kanałów informacyjnych.

Okazało się, że w analogicznym okresie TVP Info jako jedyne odnotowało wzrost i to o 3,9 proc. TVN24 zaliczyło natomiast spadek o 9,2 proc. Badanie nie wypadło także korzystanie dla Polsatu News, który miał wynik gorszy niż przed rokiem o 9 proc.

Bez tytułu - 2023-09-07T205615.565.jpg
Źródło: “Wiadomości” wyd. z dn. 7.09.2023

Źródło: “Wiadomości” TVP