Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czarna seria na polskich drogach. Nie żyje 41-latek, nie pomógł śmigłowiec LPR
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 31.03.2024 13:12

Czarna seria na polskich drogach. Nie żyje 41-latek, nie pomógł śmigłowiec LPR

śmigłowiec LPR, straż pożarna, wypadek
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Bodzentynie

Tragiczny wypadek w Bodzentynie. W Wielką Sobotę na drodze wojewódzkiej numer 752 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 41-letni motocyklista nie miał żadnych szans i zginął na miejscu. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Tragedia w Wielką Sobotę, nie żyje motocyklista

W sobotę (30.03) w Bodzentynie w województwie świętokrzyskim rozegrał się dramat. Na drodze wojewódzkiej numer 752 doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty.

Służby wezwane zostały na miejsce zdarzenia w godzinach popołudniowych. Po dojeździe na miejsce ich oczom ukazał się roztrzaskany motocykl oraz bus. Kluczowe było udzielenie pomocy 41-letniemu motocykliście.

Inowrocławianie przerwali milczenie. 2-latek zginął przez to, jak wygląda wejście do marketu?

Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

Zderzenie motocykla z busem w Bodzentynie nie było łatwą akcją ratowniczą. Strażacy i pogotowie ratunkowe dojechali niemal w tym samym momencie. Ratownicy natychmiast ruszyli w stronę nieprzytomnego 41-latka, który jeszcze przed momentem jechał na motocyklu.

ZOBACZ: Król Karol III postawił na swoim. Wielkanocne zmiany w protokole

Na DW, gdzie doszło do wypadku, wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety obrażenia 41-letniego motocyklisty okazały się zbyt poważne. - Życia mężczyzny nie udało się uratować - poinformowała starszy ogniomistrz Beata Gizowska, oficer prasowa KM PSP w Kielcach.

Policja: motocyklista najechał na tył busa

Policja wyjaśnia okoliczności śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono dowody. Będą one kluczowe do odwzorowania ostatnich chwil przed zderzeniem pojazdów. Co wiadomo na ten moment?

ZOBACZ: Nie wyrzucaj jedzenia z wielkanocnego stołu. Możesz oszczędzić na nim długo po świętach

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że 41-latek kierujący motocyklem marki Honda najechał na tył poprzedzającego go busa, którym kierował trzeźwy 61-latek - przekazał podkomisarz Damian Janus z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. 

Źródło: echodnia.eu, tvp