Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mężczyzna chciał wyprzedzić pociąg. Nie żyje
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 30.03.2024 22:26

Mężczyzna chciał wyprzedzić pociąg. Nie żyje

wypadek rower
Fot. Instagram.com/@poznan_moment

Tragiczny wypadek na trasie Poznań-Wrocław. Jeden z rowerzystów postanowił wejść na przejazd kolejowy w Puszczykowie (woj. wielkopolskie) mimo opuszczonych rogatek. Pośpiech okazał się ważniejszy od rozsądku, mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg.

Wypadek na przejeździe kolejowym pod Poznaniem

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 marca, około godziny 17. Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku na strzeżonym przejeździe kolejowym w Puszczykowie pod Poznaniem. Oficer dyżurna wielkopolskiej straży pożarnej w rozmowie z “Faktem” potwierdziła, że pociąg relacji Kołobrzeg–Kraków Główny potrącił rowerzystę przy ul. Dworcowej.

2-latek umarł na rękach ojca. Świadek wypadku pod marketem zabrał głos

Rowerzysta popełnił błąd, który kosztował go życie

Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Według ustaleń policjantów, do tragedii doszło na skutek działania mężczyzny. Najprawdopodobniej liczył na to, że zdąży przejść przez tory przed nadjechaniem pociągu.

Mężczyzna przechodził przez przejazd pomimo opuszczonych rogatek – przekazał sierż. Sztab. Łukasz Paterski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Funkcjonariusze na ten moment nie szczegółów dotyczących sprawy, w tym wieku ofiary wypadku.

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia w Warszawie. Nie żyje dziecko, które wypadło z okna

Śmiertelny wypadek pod Poznaniem. Duże opóźnienie kolei

Na miejscu prowadzone były działania śledczych mające wyjaśnić okoliczności wypadku. Strażacy poinformowali, że w momencie wypadku pociągiem podróżowało około 250 osób, oraz że nikomu z nich nie stała się krzywda. Wystąpiły jednak znaczne opóźnienia w kursach na linii Poznań-Wrocław, które sięgały nawet 160 minut.

Źródło: Fakt.pl