Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Co spotka w więzieniu 44-latka, który strzelał do policjantów? "Klawisz" postawił sprawę jasno
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 04.12.2023 14:15

Co spotka w więzieniu 44-latka, który strzelał do policjantów? "Klawisz" postawił sprawę jasno

mężczyzna radiowóz policja
Facebook Pomorska Policja, o2.pl

Maksymilian F. dostał zarzuty postrzeleniach dwóch wrocławskich policjantów. Obaj walczą o życie, więc potencjalna kara może być dla napastnika jeszcze wyższa. Specjalista, autor bloga „Służba Więzienna Okiem Klawisza” opowiedział o2 o tym, z czym może spotkać się Maksymilian F. w więzieniu.

Strzelił do dwóch policjantów. Maksymilian F. usłyszał zarzuty. Jego ofiary walczą o życie.

Maksymilian F. miał zostać umieszczony w izbie zatrzymań po tym, jak został skazany na półroczną karę więzienia za oszustwa. W związku z tym w piątek 1 grudnia znaleźli się u niego policjanci z Wrocławia. Mieli zająć się jego przewiezieniem.

W trakcie jazdy około godziny 22.40 na wysokości ul. Sudeckiej we Wrocławiu Maksymilian F. Wyciągnął broń. Oddał po jednym strzale do każdego z funkcjonariuszy, raniąc ich poważnie w głowę.

Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia, jednakże po kilku godzinach został znaleziony przez funkcjonariuszy. Trafił do aresztu, gdzie usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch postrzelonych policjantów. Grozi mu nawet dożywocie.

Policjanci zaatakowani przez Maksymiliana F. przebywają w szpitalu. Lekarze walczą teraz o ich życie. 

Są wstępne wyniki sekcji zwłok 14-latki z Andrychowa. Zaskakujące ustalenia prokuratury

"Klawisz" przewiduje, jak współwięźniowie potraktują Maksymiliana F.

Zatrzymany przed przyjazdem policjantów groził, że otworzy ogień do policjantów, jeśli ci się do niego zbliżą. Spełnił swoje zamiary w piątkowy wieczór, co społeczeństwo zdaje się interpretować jako jednoznacznie złe. Jak się okazuje, w więzieniu może być ono jednak inaczej rozpatrywane, co tłumaczy o2 autor bloga „Służba Więzienna Okiem Klawisza”.

– Tacy więźniowie mają na pewno wyższe morale względem innych skazanych. To jest ich takie "osiągnięcie". Kiedy inni pytają, za co siedzisz i usłyszą odpowiedź, mówią "to szacun" – opowiada

Maksymilian F. powinien zostać odizolowany?

„Klawisz” dodaje także, jakie środki ostrożności powinny zostać zachowane przy przetrzymywaniu skazanego określanego jako niebiezpiecznego:

Z uwagi na charakter podejrzenia popełnienia przestępstwa może być sklasyfikowany jako niebezpieczny, czyli izolowany od wszystkich. Dostanie wówczas inny ubiór czy pojedynczą celę mieszkalną.

Mówi także:

– W stosunku do więźnia sklasyfikowanego jako niebezpieczny dwóch funkcjonariuszy będzie wyposażonych w kamizelki kuloodporne bądź przeciwuderzeniowe.

Autor bloga „Okiem Klawisza” w rozmowie dla o2 zwraca także uwagę, że więźniowie podobni do Maksymiliana F. Zazwyczaj zachowują się spokojnie w czasie odbywania kary. Mimo tego „nie można zapominać, za co jest skazana” – dodaje.

Źródło: o2.pl