Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Była 21:18. Piotr Kraśko zaskoczył widzów, nie mógł się powstrzymać
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 10.06.2024 07:37

Była 21:18. Piotr Kraśko zaskoczył widzów, nie mógł się powstrzymać

Piotr Kraśko
fot. Player.pl/"Czas decyzji" (09.06.24)

W niedzielę 9 czerwca to Piotr Kraśko poprowadził wieczór wyborczy na antenie TVN24. Chwilę po godzinie 21.00 dziennikarz przedstawił widzom pierwsze sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2024. Kraśko, komentując drugie miejsce Prawa i Sprawiedliwości niespodziewanie wspomniał o swojej córce.

Piotr Kraśko wspomniał o córce podczas wieczoru wyborczego

W niedzielę 9 czerwca w Polsce odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Relacje z wydarzenia zdecydowanie zdominowały anteny najważniejszych telewizji informacyjnych. Niemal każda miała swój własny program, poświęcony wieczorowi wyborczemu. Ten na antenie TVN24 poprowadził Piotr Kraśko.

Dziennikarz w pewnym momencie nieco zaskoczył widzów. Chwilę po tym, gdy zaprezentował wstępne wyniki sondażowe, skomentował wszystko, odnosząc się do swojej córki.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Znamy wyniki exit poll

Piotr Kraśko zaskoczył widzów

Zgodnie z pierwszymi wynikami, wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 wygrała Koalicja Obywatelska, która zdobyła 38,2 proc. głosów. Drugie miejsce zajął PiS z wynikiem 33,9 proc., a trzecie Konfederacja, która uzyskała 11,9 proc. Poza podium Trzecia Droga (8,2 proc.), Lewica (6,6 proc.), Bezpartyjni (0,8 proc.), Polexit (0,3 proc.).

Piotr Kraśko w trakcie prezentowania wstępnych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego 2024 pokusił się o osobisty komentarz. Zwrócił uwagę na drugie miejsce PiS, które przegrało wybory pierwszy raz od wielu lat.

Piotr Kraśko skomentował wynik PiS. Odniósł się do swojej córki

Piotr Kraśko chwilę po godzinie 21.00 podkreślił porażkę PiS, odnosząc się do swojej 8-letniej córki Laury.

Każdy z nas pewnie na różne sposoby mierzy czas, ale moja najmłodsza córka ma osiem lat, jest w drugiej klasie szkoły podstawowej. Osiem lat to sporo. Po raz pierwszy za jej życia zdarzyło się, że PiS nie wygrał wyborów. Wygrał kto inny - powiedział.

ZOBACZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Tak może wyglądać Europarlament

Po chwili dziennikarz zauważył, że pierwszy raz od 10 lat wybory wygrała Koalicja Obywatelska.

Prezes mówi: "Droga do zwycięstwa jest otwarta", no ale jednak teraz dostali 33 proc. głosów. Pięć lat temu to było 45 proc. Pięć lat temu PiS zdobył 27 mandatów, teraz prawdopodobnie 19 - zaznaczył Kraśko.

Piotr Kraśko opublikował wczoraj na Instagramie również dwa zdjęcia - z 2019 i 2024 roku - pokazując, jak jego córka zmieniła się między kolejnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.