Goniec.pl
policja

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Był poszukiwany od długiego czasu. Gdy policja go znalazła, zrobił dziurę w dachu

1 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Policjanci z Koła zatrzymali 44-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna najpierw jednak zabarykadował się i próbował uciec przez okno. Ostatecznie zdesperowany przestępca postanowił wywiercić dziurę w dachu.

Do zatrzymania doszło w środę 25 sierpnia na terenie Koła (woj. wielkopolskie). Kolscy kryminalni otrzymali informację, że wewnątrz jednego z mieszkań znajduje się mężczyzna poszukiwany dwoma listami gończymi.

EN 00975312 0007

Śmierć dwóch 13-latek. Mieszkańcy wsi zabrali głos

CZYTAJ DALEJ

Ukrywał się przed policją

Poszukiwany przez długi czas pozostawał nieuchwytny dla policji. Wcześniej był karany za kradzieże, znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz uszkodzenie mienia. Jak wskazał oficer prasowy policji w Kole asp. Daniel Boła, mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ miał już orzeczoną karę pozbawienia wolności.

Gdy policjanci przybyli na miejsce, w którym miał się znajdować poszukiwany, okazało się, że w mieszkaniu razem z nim są także jego koledzy, którzy pomogli w zabarykadowaniu drzwi do lokalu. Mężczyzna chciał zyskać czas na ucieczkę przez okno na prowizorycznej linie, którą zrobił z kabli i prześcieradła.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Poszukiwany chciał zrobić dziurę w dachu

Mężczyzna szybko zorientował się, że jego pomysł nie jest najlepszy, więc wymyślił nowy, absurdalny sposób na ucieczkę przed funkcjonariuszami. Postanowił bowiem wybić dziurę w stropie i uciec przez dach.

Na nieszczęście poszukiwanego, policjanci bezwłocznie przystąpili do siłowego wejścia do mieszkania i po chwili udało im się zatrzymać uciekiniera, który w trakcie aresztowania dokonał czynnej napaści na policjantów.

Wraz z nim zatrzymany został jeszcze jeden mężczyzna. To 36-letni mieszkaniec Koła, który również brał udział w ataku na funkcjonariuszy. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności w mieszkaniu zajmowanym przez poszukiwanego znaleziono przeszło 12 gramów marihuany.

Zarzuty i areszt dla dwóch mężczyzn

Zebrany dotąd w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji oraz ich znieważenia i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Dodatkowo poszukiwanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków.

27 sierpnia Sąd Rejonowy w Kole na wniosek kolskiej prokuratury zdecydował o zastosowaniu wobec jednego z podejrzanych tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy natomiast wobec drugiego z mężczyzn zastosował areszt na okres 2 miesięcy. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Zdjęcie ze strony KPP Koło

Zdjęcie ze strony KPP Koło

Zdjęcie ze strony KPP Koło

Zdjęcie ze strony KPP Koło

Zdjęcie ze strony KPP Koło

Zdjęcie ze strony KPP Koło

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl, KPP Koło

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Andrzej Duda przekazał właśnie wiadomość. Polski generał objął ważną funkcję w NATO

Czytaj więcej >
uwaga na podejrzane numery

Wiadomości

Oszuści z zagranicy wydzwaniają pod różnymi numerami. Odebranie połączenia może słono kosztować

Czytaj więcej >
mężczyzna próbował uprowadzić 5-latkę

Wiadomości

Katowice: Próbował uprowadzić 5-latkę z placu zabaw, sąd go wypuścił

Czytaj więcej >

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >