Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Aż trudno uwierzyć w cenę tego obiadu w Zakopanem. Internauci pod wrażeniem
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 13.06.2023 15:15

Aż trudno uwierzyć w cenę tego obiadu w Zakopanem. Internauci pod wrażeniem

zakopane
Pixabay/@uroburos. TikTok/@ciotki

Turyści odwiedzający Zakopane zwłaszcza w sezonie, bardzo często narzekają na wysokie ceny w restauracjach i knajpach. Internet bardzo często zalewany jest tzw. paragonami grozy. Inaczej było w tym przypadku. Młody tiktoker pokazał miejsce, gdzie zjadł smacznie i naprawdę tanio. Warto sprawdzić tę miejscówkę będąc następnym razem w stolicy Tatr.

Smacznie i tanio w Zakopanem. Tiktoker sprawdził

Jeden z użytkowników platformy TikTok za namową swojego widza wybrał się na sprawdzenie jednego z lokali gastronomicznych w sercu polskich Tatr. Chłopak pokazał, co zjadł oraz to, ile zapłacił. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom, że cena dwudaniowego obiadu w knajpie w Zakopanem wyniosła tylko 22 złote.

Internetowy twórca pokazał miejsce, gdzie zamówił danie dnia składające się z zupy oraz drugiego, za które łącznie zapłacił dosyć przyzwoitą cenę. Jak widać, nie zawsze trzeba stołować się w modnych i popularnych restauracjach. Warto czasem wybrać mniej znany bar, gdzie możemy się pozytywnie zaskoczyć, przy tym nie obciążając zbytnio naszego portfela. Młody chłopak za cel obrał Bar „U Słonia” i jak widać było warto.

Nie żyje członek zespołu Bajm. Muzycy pogrążeni w żałobie

Zakopane stolicą drożyzny? Jak się okazuje, nie zawsze

Zakopane uznawane jest za stolicę drożyzny. Turyści, którzy wybierają się na wakacje w góry, bardzo często mogą się niemile zaskoczyć. Jak się jednak okazuje, to ile wydamy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Jeśli kogoś stać na stołowanie się w restauracjach, ma ich mnóstwo do wyboru. 

Warto czasem śladem młodego tiktokera sprawdzić lokalny rynek, który często może oferować nam ciekawe propozycje, w dogodnych cenach. Internetowy twórca zapłacił zaledwie 22 złote za krupnik oraz kotlet mielony z ziemniakami i gotowaną marchewką z groszkiem.

- Niezbyt znam się na krupnikach, ale smakowała mi i była sycąca. Nie było mdłego posmaku – stwierdził w nagraniu.

- Dobrze się to prezentuje. Wszystko smakowało świeżo. Dla mnie jedzenie w tym miejscu to taka definicja klasycznego, polskiego obiadu - podsumował wizytę w barze "U Słonia" autor tiktoka.

@ciotki

marchewka czy groszek?

♬ dźwięk oryginalny - ciotki

Internauci komentują

Pod nagraniem z wizyty w lokalu pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy internautów. Ci zachwalają knajpę za przyzwoite ceny i komentują obiad tiktokera. Jak się okazuje, wielu turystów jednak kojarzy to miejsce i potwierdza niskie ceny i smaczne jedzenie lokalu.

„Pysznie i tanio potwierdzam, polecam”, „Powiem tak, jestem 4 razy do roku w Zakopanem i zawsze jem „U Słonia” mają przepyszne jedzenie i tak jak chłopak opisał, bardzo tanio”, „Byłam, jajecznica jak u babci tanio i sycąco na full. Byłam bardzo mile zaskoczona” – czytamy pod nagraniem.